Nicolas Beaudin a Brandon Hagel slaví zlato z MS

Kanada získala v prodloužení titul mistrů světa

Dvakrát museli Kanaďané ve finále proti Finsku dotahovat, v obou případech se jim to však podařilo a v prodloužení rozhodl po kombinaci s Brownem Nick Paul (oba Ottawa) o výhře 3:2 a zlatu pro Kanadu. Nicolas Beaudin odehrál na obvyklé pozici pátého obránce necelých 10 minut, během kterých zaznamenal jednu střelu a -1. Brandon Hagel se na dostal na led i v prodloužení, celkem odehrál 13:40 a zapsal jednu střelu. Brandon Pirri měl jednu slušnou šanci zblízka, na puk ale nedosáhl a během 12:33 skončil bez střeleckého pokusu. V souboji o bronz USA přejely Německo 6:1. Lukas Reichel si během 16 minut připsal dvě střely. Nejužitečnějším hráčem turnaje se stal kanadský útočník Andrew Mangiapane (Calgary), nejlepším brankářem Cal Petersen (Los Angeles), obráncem Moritz Seider (Detroit) a útočníkem Peter Cehlárik (Leksand). Produktivitu šampionátu ovládl Connor Brown (2+14 v 10 zápasech).