Blackhawks se radují z gólu na 4:0 (© Bill Smith/NHLI via Getty Images)

Kane nasbíral 6 bodů a Blackhawks deklasovali Anaheim 8:3

Třetinou snů nakročili Blackhawks do úterního utkání s Anaheimem, když ještě před přestávkou získali vysoký náskok 5:0. Krátce po začátku druhé třetiny zvýšil Hagel a Ducks poté přidali a třemi góly na chvíli zdramatizovali průběh zápasu. Jenže Hawks už utkání nepustili a nakonec zvítězili 8:3. Patrick Kane nasbíral svých rekordních 6 bodů za gól a pět asistencí, Dylan Strome se radoval z hattricku a stejně jako Alex DebBrincat zapsal čtyři body. Už ve 2. minutě proměnil Strome Kaneovu přihrávku a přestože DeBrincat s Johnsonem v přesilovce svoje velké šance nevyužili, Fleury pak zlikvidoval nebezpečnou střelu Terryho a opět udeřilo na druhé straně. Po trefách DeBrincata s Kanem domácí zužitkovali delší výhodu, když Carpenter dokonalou tečí zvýšil už na 4:0. Dílo zkázy Ducks dokonal při vlastním oslabení kapitán Toews, který si vyměnil puk s Hagelem a překonal Gibsona popáté. „Byla to zábava. Někdy je fajn, že se vám v takových zápasech puk párkrát odrazí. Dařilo se nám a mám radost, že jsme těmi góly dostali svoje fanoušky do varu. Od začátku nám to fungovalo, můžeme ze sebe mít dobrý pocit,“ těšil se Kane. „Hodně si teď věří. A maká i když nemá puk na hokejce, právě na tom jsme pracovali na začátku sezony. Proto jsem ho stavěl do třetí a čtvrté lajny, aby se tomu věnoval a přesně to v tuhle chvíli plní. A hodně mu pomohlo, že teď hraje s Kanerem,“ ocenil trenér King Dylana Stromea, který ve čtyřech březnových zápasech nasbíral celkem 9 bodů (6+3). Doplněno: Klubový rekord v počtu bodů v jednom utkání drží se 7 body Grant Mulvey (5+2 před 40 lety) a Max Bentley (4+3 v roce 1943).