Michael Kostka
Michael Kostka

Obránce Michael Kostka se stěhuje do Tampy Bay

Vedení Chicaga Blackhawks zapsalo v sobotu na listinu volných hráčů obránce Michaela Kostku s úmyslem odeslat jej do Rockfrodu. Do AHL se ovšem osmadvacetiletý hráč stěhovat nebude, protože si jej dnes z listiny volných hráčů vybrala Tampa Bay. Kostkova kariéra u Blackhawks tak končí po necelém roce a 9 odehraných zápasech.

Kostka přišel k Blackhawks 19. července 2013, kdy s klubem podepsal roční smlouvu. V přípravném kempu bojoval o místo v sestavě a nakonec získal místo u hlavního týmu na úkor Ryana Stantona, kterého Blackhawks následně zapsali na listinu volných hráčů a z ní si ho vybrali Vancouver Canucks.

Jelikož 5 míst v sestavě Blackhawks bylo permanentně obsazených, měl se Kostka střídat s Michalem Rozsívalem a Sheldonem Brookbankem na posledním 6. místě. Po 2 odehraných zápasech se ovšem Kostka zranil a do poloviny prosince nehrál. Po zotavení odehrál 2 zápasy v Rockfordu na rozehrání a pak se vrátil zpět k týmu Blackhawks, kde do dneška odehrál dalších 7 zápasů. Celkem za Blackhawks v 9 zápasech nasbíral 3 body (2+1).

Pravděpodobným důvodem pro přesun Kostky do AHL bylo ušetření místa v platovém stropu a do uzávěrky přestupů, která bude 5. března, přivedení posily pro playoff.

 • Sheldon Brookbank

  Brookbank CAN

  41 let, Obránce
  Členem klubu:
 • Michael Kostka

  Kostka CAN

  36 let, Obránce
  Členem klubu:
 • Michal Rozsíval

  Rozsíval CZE

  43 let, Obránce
  Členem klubu:
 • Ryan Stanton

  Stanton CAN

  32 let, Obránce
  Rockford v této sezoně:
  0 gólů a 7 asistencí