Kevin Hayes se raduje z gólu USA v utkání proti Rusku

Američané jsou bez medaile, ve čtvrtfinále prohráli s ČR 4:3

Česká republika využila ve druhé třetině třikrát přesilovou hru a získala pohodlný náskok 4:3. Ten se sice málem rozplynul v závěrečné minutě, když se dvakrát trefil Tyler Johnson, víc už ale Američané nezvládli a na turnaji končí. Na vítězství se skvělým výkonem podílel bývalý brankář Rockfordu Alexander Salák, celkem si připsal 31 zásahů. Několik báječných zákroků předvedl i jeho protějšek Tim Thomas. Základ čtvrtfinálové výhry ČR postavil Justin Abdelkader, po jehož střetu s Vladimírem Sobotkou útočník St. Louis odstoupil ze zápasu a kapitán USA dostal trest do konce zápasu. V oslabení inkasovali Američané dvě branky a jednu další Thomas lapil na čáře. Kevin Hayes odehrál jen 11 střídání (6:47) a byl na ledě při první trefě ČR. Celkem na turnaji nasbíral 2 body (1+1) v 8 zápasech.