Tým Post Jméno Z G A B TM +/- P O V S S%
USA PK Hayes 7 1 1 2 0 -2 0 0 0 10 10,0
Kevin Hayes se raduje z gólu USA v utkání proti Rusku

Američané jsou bez medaile, ve čtvrtfinále prohráli s ČR 4:3

Česká republika využila ve druhé třetině třikrát přesilovou hru a získala pohodlný náskok 4:3. Ten se sice málem rozplynul v závěrečné minutě, když se dvakrát trefil Tyler Johnson, víc už ale Američané nezvládli a na turnaji končí. Na vítězství se skvělým výkonem podílel bývalý brankář Rockfordu Alexander Salák, celkem si připsal 31 zásahů. Několik báječných zákroků předvedl i jeho protějšek Tim Thomas. Základ čtvrtfinálové výhry ČR postavil Justin Abdelkader, po jehož střetu s Vladimírem Sobotkou útočník St. Louis odstoupil ze zápasu a kapitán USA dostal trest do konce zápasu. V oslabení inkasovali Američané dvě branky a jednu další Thomas lapil na čáře. Kevin Hayes odehrál jen 11 střídání (6:47) a byl na ledě při první trefě ČR. Celkem na turnaji nasbíral 2 body (1+1) v 8 zápasech.

Kevin Hayes se raduje se spoluhráči z gólu Setha Jonese

Američané prohráli s Lotyšskem 6:5

Kevin Hayes se výrazně podílel na čtvrté brance, zápas proti Lotyšsku ale asi bude chtít rychle hodit za hlavu. Celkem odehrál 16:54, získal jen 3 z 11 vhazování, třikrát vystřelil na branku a byl na ledě při třech obdržených gólech. Američané prohrávali v 52. minutě 4:3, pak ale srovnal Seth Jones, přičemž Hayes možná jeho ránu ještě lehce tečoval. Lotyšsko ale znovu odskočilo a nakonec oslavilo výhru 6:5.

Troy Brouwer a Cristobal Huet, v roce 2010 spolu vybojovali v Chicagu Stanley Cup

Kevin Hayes bodoval při výhře nad Běloruskem 6:1

Američané nastoupili v pátek večer proti pořádajícímu Bělorusku a díky třem rychlým trefám krátce po polovině zápasu nakonec zvítězili jednoznačně 6:1. Kevin Hayes (13:27, +2) si připsal svůj první bod v reprezentaci dospělých, když v přesilovce asistoval u posledního gólu USA Gardinerovi. Nejlepším hráčem týmu byl vyhlášen Jimmy Hayes, který zaznamenal 1 bod za asistenci a +2. Crisobal Huet pochytal 34 střel a tři nájezdy a dovedl Francii k šokující výhře nad Kanadou 3:2 po nájezdech. Česká republika s Alexanderem Salákem v brance porazila Slovensko 3:2 po prodloužení, dvě minuty před koncem srovnal Jágr, pěknou ranou za modrou čárou pak rozhodl Klepiš. ➜ Více

Kevin Hayes
Kevin Hayes

Kevin Hayes v nominaci USA pro MS, Teuvo Teräväinen nejede

Devatenáctiletý útočník Teuvo Teräväinen se do finské nominace na MS v Minsku nevešel. Kapitán zlatého výběru Finska na letošním juniorském šampionátu odešel poté, co Jokeritu skončila sezona, do zámoří, ve třech zápasech za Blackhawks nebodoval a klub ho poslal na farmu do Rockfordu. V 5 duelech za IceHogs vstřelil dvě branky, jenže Rockford do playoff nepostoupil. Na rozdíl od většiny dalších hráčů Hogs se Teräväinen nevrátil do Chicaga, ale vydal se do přípravy finské reprezentace, kde nakonec neuspěl. Do Minsku se naopak podívá o dva roky starší Kevin Hayes, který letos uzavřel své působení na Boston College (132 bodů ve 142 zápasech, titul v NCAA v roce 2012). Pokud s ním Hawks nepodepíší smlouvu do poloviny srpna, může se Hayes domluvit na kontraktu s kterýmkoli týmem NHL. Chicago jej draftovalo v 1. kole v roce 2010. ➜ Více