Patrick Kane a Jonathan Toews
Patrick Kane a Jonathan Toews

Jonathan Toews a Patrick Kane mají nové smlouvy na 8 let

Útočníci Jonathan Toews a Patrick Kane podepsali s týmem nové osmileté smlouvy s průměrným platem 10,5 milionu dolarů. Aktuální kontrakty s platem 6.3 milionu měly oběma hráčům vypršet v létě 2015 a klub si tak jejich služby zajistil až do roku 2023. Toews a Kane tak budou nejlépe placenými hráči soutěže a prvními, kteří v době s platovým stropem prolomili hranici 10 milionů za sezonu. Kane, draftovaný jako #1 v roce 2007, odehrál v Chicagu 515 utkání (178+315). Toews, draftovaný o rok dříve jako 3. v pořadí, nastoupil za Blackhawks do 484 zápasů (195+245). S týmem získali dvakrát Stanley Cup a každý jednou trofej Conna Smytha pro nejužitečnějšího hráče playoff. Toews má doma dvě olympijská zlata, jedno ze světové šampionátu a Selkovu trofej pro nejlépe bránícího útočníka NHL za minulou sezonu. Kane vybojoval jedno olympijské stříbro a Calderovu trofej pro nejlepšího nováčka NHL v sezoně 2007–2008.

Patrick Kane
Patrick Kane

„Je skvělé, že můžu pokračovat ve své kariéře v Chicagu. Hrát v nejlepším sportovním městě vůbec a navíc s nejlepšími fanoušky, to je požehnání,“ prohlásil Kane, kterému bude po vypršení nové smlouvy 34 let. „Lidé v Chicagu mě vzali za svého ihned poté, co si mě Blackhawks vybrali na draftu, a vždy se ke mně chovali s úctou. Těším se na spoustu dalších úspěšných let s Blackhawks.“

Jonathan Toews
Jonathan Toews

„Těžko bych mohl pociťovat větší vděk za úžasné chvíle a příležitosti, které mi Chicago Blackhawks dávají,“ pověděl kapitán Jonathan Toews, jemuž bude v době, kdy nový kontrakt doběhne, už 35 let. „Není žádný sportovní klub, který by více dbal na úspěch svých hráčů a celkový zážitek svých fanoušků. Je pro mne obrovská čest, že mohu dál pokračovat s touto skvělou partou spoluhráčů a dalšími lidmi okolo nás. Jako hráči si netoužíme po ničem jiném než vyhrávat další Stanleyho poháry pro ty nejúžasnější hokejové fanoušky na zemi.“

Patrick Kane
Patrick Kane

„Jonathan a Patrick se během svého působení v Chicagu stali základními stavebními kameny našeho mužstva. Máme velkou radost, že se nám podařilo zajistit, že povedou náš tým i v následujících letech,“ vyjádřil se generální manažer Stan Bowman. „Podpisy nových smluv s Jonathanem a Patrick značí důležitý milník v historii klubu,“ doplnil prezident John McDonough.

Jonathan Toews
Jonathan Toews

„Když jsme nastoupili na novou cestu, přislíbili jsme fanouškům, že budeme hrát důstojnou roli a že z Chicaga Blackhawks postupně vytvoříme špičkový hokejový klub. Jonathan Toews a Patrick Kane to dokonale symbolizují,“ říká majitel Rocky Wirtz. „Závazek, který jsme vůči těmto dvěma úžasným mladým mužům učinili, je stejný jako jejich závazek vůči našemu týmu, našim fanouškům, našemu klubu i celému městu Chicagu. Máme před sebou vzrušující budoucnost a jsme hrdí, že oni budou dál součástí našeho týmu a jeho úspěchů v nadcházejících letech.“

 • Jonathan Toews

  Toews CAN

  35 let, Střední útočník
  0 gólů a 0 asistencí
 • Patrick Kane

  Kane USA

  35 let, Pravé křídlo
  Členem klubu: