Hlavní Charron, Joannette
Čároví McElman, Pancich
Patrick Sharp se raduje ze svého 3. gólu

Patrick Sharp oslavil narozeniny hattrickem

Blackhawks si snadno poradili s Coloradem 7:2 a oplatili jim tak porážku 1:5 z listopadu. Výrazným dílem se na výhře podílel Patrick Sharp, který vstřelil 3 branky a ještě na jednu nahrál, a skvěle tak oslavil své 32. druhé narozeniny, které vyšly přímo na den zápasu. Sharp je prvním hráčem v historii Blackhawks, který dokázal v den svých narozenin vstřelit hattrick a v rámci celé NHL se to naposledy povedlo Pavolu Demitrovi v roce 2002, kdy St. Louis trénoval současný kouč Blackhawks Joel Quenneville.

Trenér Avalanche Patrick Roy zřejmě podcenil vánoční pauzu, neboť jeho tým nebyl 3 dny před zápasem ani jednou na ledě. Projevilo se to hned od úvodu utkání, kdy hráči Colorada nestíhali tempo zápasu, které nastavili hráči Blackhawks. Avalanche dokázali za 1. třetinu vystřelit jen 5x na branku a do kabin odcházeli za stavu 0:3 po 2 gólech Sharpa a branky kapitána Jonathana Toewse.

Hned na začátku 2. třetiny Sharp dovršil hattrick, když dorazil Hjalmarssonovu střelu. Do poloviny utkání vedli Hawks už 5:0, když se podruhé v zápase trefil Toews. Ve 30. minutě dokázal sice Stastny nadvakrát překonat Raantu, ale do konce třetiny ještě přidali góly Handzuš a Versteeg a bylo to 7:1.

Do třetí třetiny vystřídal Giguera v brance Colorada Varlamov a již neinkasoval, i když kapitán Toews na něj jel v samostatném úniku a útočil na hattrick. Kosmetickou úpravu výsledku pak zaznamenal Landeskog.

Antti Raanta při zákroku

Patrick Sharp po zápase, který sledovali jeho manželka, dcery a rodiče řekl: „Strávil jsem výborné Vánoce se svými dcerami a je to opravdu pěkné, že i moji rodiče mohli vidět zápas. Seděli na letišti 15 hodin (ve čtvrtek) a čekali na let do Chicaga, který byl stále odkládán. Proto je skvělé, že se sem na moje narozeniny dostali. Obvykle nedávám moc gólů, když je můj otec v hledišti. Nevím proč, ale je je skvělé, že jsem dal dneska 3.“

Sharp nasbíral v zápase 4 body a v posledních 5 zápasech nasbíral 8 bodů (6+2) a nebodoval jen v jednom z těchto utkání. Sharp se tak dostal na hranici 40 bodů (21+19) ve 40 zápasech a je 9. nejproduktivnějším hráčem NHL a 5. nejlepším střelcem. U Blackhawks je produktivnější pouze Patrick Kane, který si v zápase připsal asistenci a sérii zápasů s bodem v řadě prodloužil na 13 zápasů. Během této série nasbíral celkem 22 (7+15) a s 50 body (22+28) je 2. nejproduktivnějším hráčem NHL a 3. nejlepším střelcem. Duncan Keith si pak v zápase připsal 3 asistence a s celkovými 36 body (3+33) v 40 zápasech je o bod druhým nejproduktivnějším obráncem NHL.