Hlavní Kozari, Lemelin
Čároví Nowak, Wheler
Tyson Barrie se raduje se spoluhráči z vítězného gólu

Colorado uspělo v Chicagu 2:3p

Blackhawks neodehráli proti Avalanche zrovna radostný zápas. Domácí sice po většinu zápasu tlačili svého soupeře do obrany, do přestávky ale šlo Colorado s dvougólovým náskokem. Hawks se nakonec podařilo vyrovnat, nejprve tečoval střelu Brandona Saada Johnny Oduya a ve 48. se z dorážky prosadil Andrew Shaw. Chicago mělo i trochu smůly, někdy chyběl kousek tak jako při střele Michala Rozsívala do tyčky, na druhé straně ale dvakrát trefil brankovou konstrukci Duchene. Prodloužení pak rozhodl svou druhou brankou v utkání Barrie, když v Niklas Hjalmarsson v oslabení špatně vyhodil kotouč a hosté nabídnutou šanci využili.

Jan Hejda
Jan Hejda

Blackhawks měli na začátku zápasu dvakrát výhodu přesilové hry, kterou sice nevyužili, získali tak ale převahu, kterou si průběžně udržovali po celý zápas. Přestože svého soupeře výrazně přestříleli a řadu dalších pokusů hráči Avalanche zblokovali nebo domácí zamířili vedle, museli po první části dotahovat dvoubrankovou ztrátu. Corey Crawford nejprve neviděl střelu Barrieho a později inkasoval v oslabení po pěkné kombinaci, kterou zakončenil O'Reilly. Semyon Varlamov si v utkání připsal celkem 46 zásahů, často sice vyrážel kotouče před sebe, vyznamenal se však při střelách Bena Smitha a Patricka Kanea. Hawks na něj dlouho nemohli najít recept, někdy své šance překombinovali, postupně se ale začali tlačit víc do branky a dvě příležitosti nakonec proměnili. Rozhodují měl na holi Rozsíval, po jeho průniku ale zazvonila tyčka a stejně skončila i možnost Duchena. Ten mohl zvýšit ve druhé třetině už na 3:0, ale po návratu z trestné lavice také zakončil jen do brankové konstrukce. V prodloužení hasil Jonathan Toews svou chybu jen s pomocí faulu a následnou přesilovku hosté využili, z Chicaga si tak odvezli dva body.

Andrew Shaw slaví vyrovnávací trefu na 2:2

„Je to pro nás důležité vítězství, chceme se dál posouvat v tabulce nahoru,“ liboval si obránce Avalanche Tyson Barrie. „Není snadné tady bodovat, to se nám ale povedlo. V prodloužení jsme pak měli to štěstí hrát přesilovku a zvládli jsme to, máme bod navíc. Vždycky je příjemné, když porazíte obhájce titulu.“

„Byl skvělý, hodně nás to vždy nakopne,“ pochválil trenér Patrick Roy brankáře Semyona Varlamova.„Takhle chytá od začátku sezony. Pokud máme Blackhawks porazit, tak potřebujeme, aby měl vynikající formu.“

„Nepovedlo se nám vstřelil dost branek na to, abychom vyhráli,“ řekl kapitán Jonathan Toews. „Je to frustrující utkání, ale nerozhodí nás to. Víme, že našem výkonu se dá stavět a že můžeme hrát lépe než v několika posledních zápasech.“