Hlavní Jackson, Kimmerly
Čároví McElman, Pancich
Al Montoya se raduje po vychytané výhře

Jets berou v Chicagu oba body za výhru 3:1

Blackhawks v předchozích třech vzájemných střetnutích vždy vcelku snadno přehráli Winnipeg a dlouho se zdálo, že i v neděli večer svého soupeře porazí. Jets hráli druhý zápas ve dvou dnech a na jejich pohybu to bylo znát, Blackhawks je v první třetině přestříleli 18:2, Ala Montoyu ale překonal jen ve 2. minutě laciným gólem Brandon Bollig. Chicagský rodák v brance Winnipegu se jinak překonával, Winnipeg ustál převahu a šance domácích a nakonec ve třetí části zápas otočil. Z dorážky se nejprve prosadil Blake Wheeler a po chybě Mariána Hossy v rozehrávce skóroval Andrew Ladd. V závěrečné powerplay pak dovezl puk do prázdné branky opět Wheeler. Blackhawks tak prohráli z posledních 10 utkání už posedmé a nyní je čeká šňůra 7 zápasů venku.

„Je to výjimečná chvíle, na tohle jsem čekal od dětství,“ radoval se Al Montoya, když na třetí pokus doma v Chicagu vychytal výhru. „Nedokážu to vůbec popsat. Mám tu na tribuně spoustu přátel, celou rodinu. V minulých zápasech jsem tady byl blízko, ale až teď se to povedlo.“

„Víme, že mají hodně šikovných hráčů, kteří rádi hrají s pukem,“ pověděl kapitán Winnipegu Andrew Ladd, který s Chicagem vybojoval Stanley Cup v roce 2010. „Ale má to i druhou stranu, vždycky se proti nim dostanete do několika šancí. Do třetí třetiny jsme sice ztráceli 0:1, ale šli jsme na led s tím, že když trochu zabereme, něco si vypracujeme a můžeme se rychle vrátit do hry.“

Andrew Ladd slaví svůj gól na 2:1

„Ukázali jsme charakter,“ liboval si nový trenér Jets Paul Maurice, pod jehož vedením tým našel ztracené sebevědomí a bojuje o svou šanci na playoff. „Zase jsme zahodili dva body, nemám proto žádné vysvětlení, jestliže nechci aby to vyznělo moc negativně,“ uvedl kapitán Hawks Jonathan Toews.

„Rozhodnutí trenérů, očekáváme od něho daleko více,“ komentoval trenér Joel Qunneville fakt, že se útočník Bryan Bickell nedostal do sestavy. Důrazný křídelník byl výraznou postavou v posledním playoff, po kterém dostal novou smlouvu, letos se mu ale příliš nedaří a po návratu po zranění ruky hledá ztracenou pohodu. V posledních zápasech se na led často nedostal, nyní tak jeho místo v útoku zaujal obránce Mike Kostka. V obraně znovu nastoupil Sheldon Brookbank a ve druhé třetině zabránil bruslí jistému gólu…