Hlavní Hebert, Watson
Čároví Barton, Lazarowich
Duncan Keith v souboji s Carlem Hagelinem

V prvním utkání po ZOH prohráli Blackhawks v New Yorku 2:1

První zápas po olympiádě (v dresu Chicaga nastoupilo 9 účastníků turnaje v Soči) Blackhawks příliš nevyšel. Rangers byli nebezpečnější v útoku a hlavně ve třetí třetině se soustředili na pečlivou obranu, kdy soupeři nedovolili žádnou výraznější šanci. V 55. naopak z protiútoku skóroval Nash a Blackhawks pak v dlouhé hře bez brankáře už dokázali jen snížit. Po pěkné kombinaci s Benem Smithem se poprvé za Chicago trefil Peter Regin a 12 vteřin před koncem sebral Talbotovi čisté konto. Hawks sice v poslední dvacetiminutovce přestříleli New York 13:2 a hrálo se v podstatě na jednu branku, Talbot ale neměl příliš složitou úlohu. V samém závěru přesto musel zasahovat betonem zblízka proti Patricku Kanovi a zachránil tak svému týmu výhru. Rangers byli ale jinak rychlejší a přesnější, Blackhawks se do zítřejšího utkání proti Pittsburghu musí zlepšit.

Blackhawks se představí doma v Chicagu poprvé od 27. ledna, kdy prohráli s Jets 3:1. Utkání s Penguins se ale odehraje na Soldier Field, stadionu, kde hraje klub NFL Chicago Bears, a na vlastním ledě v Uniter Center tak fanoušci Hawks uvidí až ve středu proti Coloradu. Série sedmi zápasů venku, kterou přerušila olympiáda v Soči, přinesla Chicagu 8 bodů za tři výhry, porážku v prodloužení a porážku po nájezdech. V základní hrací době Blackhawks nestačili až proti Phoenixu a teď v New Yorku, přičemž nechybělo málo aby zimní olympijské hry orámovali dvěma výkony bez vstřeleného gólu.

Kris Versteeg bojuje před brankou Rangers

„Myslím, že jsme nebyli úplně ve formě, načasování, přihrávky, nic se nám nedařilo úplně dokonale. Asi jsme také situace přehrávali a kombinovali příliš dlouho. Příště musíme být lepší,“ pověděl trenér Joel Quenneville.

„Hráli jsme proti obhájcům Stanley Cupu a nejlepšímu útoku v lize, hra nahoru dolů by nám úspěch nepřinesla,“ komentoval utkání domácí kouč Alain Vigneault. „Poradili jsme si s tím dobře. Útočníci pomáhali v obraně, rychle jsme střídali, takže se nám podařilo udržet rychlé tempo. Hráli jsme chytře a dvě třetiny jim skoro nic nedovolili.“

„2:0 by bylo lepší, ale výhra je výhra,“ pověděl Rick Nash. „Máme dva body, to je hlavní. Asi nikdo neočekával takový těsný závěr, ale zvládli jsme to a je to pro nás důležité vítězství.“