Hlavní O’Halloran, Pollock
Čároví Barton, Pancich
Jeremy Morin se raduje ze svého čtvrtého gólu v sezoně

Blackhawks v závěru otočili zápas s Canadiens

Poprvé v sezoně vstřelilo Chicago gól v prodloužení a proti oslabenému Montréalu se na domácím ledě radovalo z výhry 3:2. Ještě chvíli před koncem se však zdálo, že Hawks nezískají ani bod. Během přesilové hry si nic nevytvořili, při hře bez brankáře se pak ale zblízka prosadil Hossa a vyrovnal na 2:2. V prodloužení pak rozhodl Sharp, brankář Budaj po svém zákroku nebude mít čisté svědomí… V první třetině viděli diváci spoustu šancí, ale žádný gól. Skóre otevřel po šťastném odrazu ve 48. minutě Weise, na zásah Morina, který se trefil potřetí v řadě, pak rychle odpověděl Boullion. Gólman Crawford podal vynikající výkon, mimo několika obtížných zákroků navíc třikrát vychytal kanonýra Paciorettyho.

V první třetině měli Blackhawks celkem zajímavé příležitosti, hosté ale byli lepším týmem a ke gólu měli blíže. Corey Crawford byl však pozorný a zlikvidoval několik nepříjemně tečovaných střel. Po přestávce už šancí trochu ubylo, domácí ale dvakrát zbytečně ztratili puk před vlastní brankou a zatopili tak svému brankáři. Crawford si však poradil i s brejkem Maxe Paciorettyho.

Ve třetí třetině konečně začaly padat góly. Dale Weise uklidil puk do sítě poté, co se mu odrazil přímo před prázdnou branku a poslal tak Habs do vedení. V 51. minutě získali Hawks kotouč v útočné třetině, Jeremy Morin se s ním nepáral a prostřelil Budaje. Hned v dalším střídání ale hosté znovu odskočili, když po vyhraném vhazování propálil Crawforda od modré Francis Boullion. Chicagský gólman pak vytlačil lapačkou tutovku Paciorettyho, při přečíslení dva na jednoho mu v jedné chvíli pomohl Andrew Shaw, když už se zdálo, že gól visí na vlásku.

Chicago mělo na konci výhodu přesilové hry, vyrovnání se ale dočkalo až při hře bez brankáře. Michal Handzuš přihrál za brankou Patricku Sharpovi, jehož přihrávku na brankoviště usměrnil Marián Hossa. Canadiens mohli pak ještě rozhodnout, když znovu po inkasované brance zatlačili Hawks do obrany. Crawford byl ale opět proti velké příležitosti Paciorettyho úspěšnější. V prodloužení pak Hossa posunul na Sharpa a ten svou 34. trefou v sezoně zajistil Chicagu druhý bod. Budaj jeho střelu jen vyrazil za sebe a letící puk pak holí definitivně srazil do sítě.

Montréal přicestoval do Chicaga bez Alexeie Emelina, Andreie Markova a Careyho Price, kteří se šetří na playoff. Hned v úvodu utkání se navíc zranil centr Alex Galchenyuk. Do sestavy Blackhawks se vrátili Brandon Saad a po zranění i Johnny Oduya.

„Už bylo na čase. V útoku máme velice dobré mužstvo, ale takhle dlouho… určitě se nám ulevilo, máme dva důležité body a těší mě, že jsme to tak otočili,“ pověděl po utkání kouč Joel Quenneville. Blackhawks měli před zápasem v letošní sezoně bilanci 6–15 v prodloužení a nájezdech. „V playoff se takhle prodloužení nehraje, ale i tak jsme rádi, že jsme to konečně prolomili.“

„Bylo to na konci střídání, jen jsem vystřelil na branku. To je za všechny ty tyčky!“ radoval se Patrick Sharp a popsal i vyrovnávací trefu: „Michal Handzuš mi skvěle přihrál, chtěl jsem pak dostat puk před branku. Všiml jsem si Hossovy hokejky a on to tam uklidil.“

„V první a druhé třetině jsme nebyli zrovna spokojení s naším výkonem, ale na konci už to bylo lepší. A jejich gólman měl taky několik skvělých zákroků,“ ocenil Budaje Duncan Keith.

„Odehráli jsme dobrý zápas. U posledních dvou gólů jsme špatně pokryli hráče před brankou,“ komentoval duel trenér Habs Michel Terrien. „U toho posledního, vítězného gólu jsem si jistý, že by tu střelu chtěl Peter chytat znovu, ale to se stává. Není snadné tady hrát, s naším výkonem jsem ale spokojený.“