Hlavní St. Laurent, Sutherland
Čároví Cherrey, Nowak
Alex Ovechkin se raduje ze svého gólu na 2:0

Winter Classic ve Washingtonu rozhodl v 60. minutě Brouwer

Troy Brouwer, bývalý útočník Blackhawks, který v Chicagu v roce 2010 pomohl vybojovat Stanley Cup, vstřelil v přesilovce 13 vteřin před koncem třetí třetiny vítěznou branku v letošním utkání Winter Classic. Blackhawks se zápas příliš nevydařil, v první třetině měli domácí Capitals více ze hry a po gólech Fehra a Ovechkina šli do dvoubrankového vedení. Hosté však brzy snížili po ráně aktivního Sharpa v přesilovce a udrželi se tak ve hře. Po přestávce Ovechkin dvakrát orazítkoval tyčky Crawfordovy branky, ale Chicago zlepšilo pohyb a nakonec se dočkalo vyrovnání. Po šťastném odrazu puku za brankou a chytré přohrávce Toewse zakončil do prázdné Saad. Hawks pak nevyužili dlouhou přesilovku 5 na 3 a ve třetí části už měli zase více ze hry domácí. O vítězi nakonec rozhodl v početní výhodě Brouwer, když po Ovechkinově akci z otočky prostřelil Crawforda na lapačku. Utkání sledovalo 42832 diváků.

Eric Fehr při svém úspěšně zakončeném brejku

Zápas se odehrál na stadionu Nationals Park, kde hraje baseballový tým MLB Washington Nationals. Pro Erica Fehra, který otevřel v 8. minutě při hře ve čtyřech na obou stranách skóre, to byl již třetí zásah v zápasech pod otevřeným nebem. Do šance do poslal svou chybou Seabrook, kdy mu na modré puk přeskočil přes hokejku a Fehr pak z brejku překonal chicagského brankáře pěkně provedeným blafákem do forhendu.

Jonathan Toews se díky své asistenci vyhoupl do čela historického bodování NHL v zápasech pod širým nebem, ve třech střetnutích nasbíral už 5 bodů. Nepřesnou rozehrávku Capitals zachytil díky šťastnému odrazu za brankou domácích Hossa, posunul puk mezi kruhy Toewsovi a ten ještě předložil do 100% pozice Saadovi. Hawks tak vyrovnali na 2:2, o chvíli později v dvojnásobné početní výhodě ale nedokázali skóre úplně otočit na svou stranu.

Brandon Saad vyrovnává na 2:2

Nejčastějším střelcem zápasu se stal Patrick Sharp, na branku Bradena Holtbyho vyslal celkem 10 puků a byl pak vyhlášen druhou hvězdou utkání. Hvězdami zápasu byli dále Alex Ovechkin a Troy Brouwer. Nejvíce času na ledě strávil Duncan Keith, 26:50, nejméně Dan Carcillo, 3:38, kterého ve čtvrtém útoku často zastupoval Patrick Kane. Se zraněnou rukou ze zápasu ve třetí třetině odstoupil Kris Versteeg a podle kouče Joela Quenneville bude nějakou dobu týmu chybět. Naopak po lehkém zranění se do sestavy vrátil český obránce Michal Rozsíval a v utkání odehrál 12:54 a připsal si 1 střelu a jeden hit.