Hlavní Dwyer, Furlatt, Hebert
Čároví Cormier, Miller
David Backes při jediném gólu utkání

Blackhawks vstoupili do playoff porážkou v prodloužení 1:0

Úvodní utkání playoff ukázalo typickou proměnu obrazu hry: hrálo se bojovně, s množstvím osobních soubojů a minimem čistých šancí. Chicago svého soupeře přestřílelo, Blues měli naopak výraznou převahu v počtu střetů. Domácí tým hodně podržel brankář Brian Elliott, který podal vynikající výkon a vysloužil si 35 zákroky čisté konto. Třikrát v dobré příležitosti vychytal Toewse a zlikvidoval nebezpečnou střelu Panarina pět minut před koncem. Corey Crawford nebyl v utkání úplně v pohodě, chybu však neudělal. Blues často zakončovali mimo, tak jako dvakrát ve slibné pozici Parayko, a Schwartzovu střelu od odkryté branky zblokoval Toews. Oba týmy jistě čekaly víc od svých přesilovek, přičemž Blackhawks promarnili své možnosti na začátku třetí části i prodloužení. O výsledku rozhodl v 70. minutě Backes, jehož přihrávku si na brankovišti srazil bruslí do sítě Van Riemsdyk.

Chicagská obrana se s absencí lídra Duncana Keitha vypořádala v celku dobře, minimálně dvakrát ale fanouškům Hawks muselo zatrnout. Blues využili každou příležitost k dohrání souboje a po jednom takovém střetu s Fabbrim nakrátko zmizel ze střídačky Michal Rozsíval. Hned v úvodním oslabení při trestu Svedberga zblokoval Niklas Hjalmarsson ránu Tarasenka kolenem, utkání ale dohrál a snad bude v pořádku.

Brent Seabrook odehrál 30:35, Hjalmarsson s Van Riemsdykem o dvě a půl minuty méně a Rozsíval strávil na ledě téměř 20 minut. Gustafsson a Svedberg pak odehráli málo přes 14, respektive 12 minut. Z útočníků nastupoval nejčastěji kapitán Jonathan Toews (24:36), který byl se sedmi pokusy zároveň nejčastějších střelcem Chicaga. Pozorný Elliott však zneškodnil jak jeho pokus mezi betony při brejku, tak střelu z přečíslení 2 na 1 a jednu slibnou skrytou střelu vykopl betonem. Andrew Ladd zaznamenal 8 hitů, Michal Rozsíval o tři méně a společně se tak postarali o více než polovinu všech srážek Blackhawks v tomto duelu.

Chicago neproměnilo celkem 5 přesilovek (7 střel), z toho jednu proti třem, zatímco Blues nevyužili početní výhodu ve čtyřech případech (3 střely). Hosté měli při hře proti čtyřem problém s vysoko napadajícím hráčem Blues a těžko si připravovali dobré střelecké příležitosti. Oba celky pak měli během zápasu poměrně často potíže se založením útoku, jen málokdy toho však útočící tým dokázal využít k dobré střelecké možnosti. Chicagský gólman Crawford nepůsobil po zranění ještě úplně jistým dojmem, zejména při pomalejších přesunech mu pomohlo, že domácí hráči zakončovali často mimo jeho branku. Elliott naopak navázal na výtečnou formu ze základní části a na výhře Blues 1:0 má lví podíl.