Hlavní Hebert, Lee, O’Rourke
Čároví Heyer, Shewchyk
Andrew Shaw při rozhodující trefě utkání

Blackhawks vezou ze St. Louis cennou výhru

První třetina druhého zápasu se nesla v podobném duchu jako úvodní střetnutí. Blackhawks měli pouhé dvě střely na branku a v několika dalších příležitostech pálili mimo, na druhé straně minul ve výborné pozici Stastny. Ve druhé dvacetiminutovce se hra hodně otevřela, Crawford s Elliottem však dlouho odolávali. Po Panarinově střele zazvonila tyčka a tak skóre nakonec otevřeli domácí. Hawks třikrát chybovali ve vlastním pásmu a poslední ztrátu už Blues potrestali, když skóroval Tarasenko. Pár vteřin před přestávkou ale srovnal od modré navrátilec Duncan Keith. Ve třetí třetině nejprve zužitkoval Lehterovu přihrávku od zadního mantinelu Tarasenko, jenže rozhodčí gól kvůli ofsajdu neuznali. Další spornou situaci, kdy v přesilovce dotlačil kotouč do branky Shaw, znovu vyhodnotili s dobrým výsledkem pro Chicago, které se tak poprvé v sérii ujalo vedení. Do prázdné zvýšil lehkou tečí Keithova vyhození Panarin a vteřinu před koncem ještě prostřelil Crawforda Shattenkirk, z pohledu domácích už ale jeho trefa nic neřešila a série se tak přesouvá do Windy City za nerozhodného stavu 1:1.

Duncan Keith nahradil v sestavě Erika Gustafssona a zařadil se do dvojice k Hjalmarssonovi. Na ledě strávil 30:59, výrazně nejvíc ze všech hráčů, kteří zasáhli do zápasu, a jeho přínos byl hodně znát ve všech herních činnostech. Kromě gólu a asistence zaznamenal čtyři střely, jeden hit, jeden blok a +2. Do sestavy se vrátil také Richard Pánik, kterému udělal místo Brandon Mashinter.

Andrew Ladd si znovu zapsal 8 střetů a Keith, Seabrook, Hossa, Toews a Kane všichni vyzkoušeli pozornost Briana Elliotta čtyřmi pokusy. Mezi domácími byl nejvytíženějším hokejistou Alex Pietrangelo (26:57), který zároveň zblokoval 5 střel. Shattenkirk, Tarasenko a Backes stříleli každý čtyřikrát a Troy Brouwer přidal celkem 9 hitů.

Druhou branku ostrostřelce Vladimira Tarasenka rozhodčí neuznali poté, co si trenéři Chicaga vyžádali předzkoumání ofsajdové situace. Jejich výzva byla vyhodnocena jako oprávněná, puk se dostal do útočného pásma o malou chvíli později než brusle Lehtery, který ji v pro něj nejnevhodnějším momentu zvedl z ledu. Opakované televizní záběry nebyly moc průkazné, hra však pokračovala za vyrovnaného stavu. Krátce poté Tarasenko přesekl hůl Shawovi a i když proti vyloučení protestoval, Andrew Shaw právě při jeho trestu zápas v podstatě zlomil na stranu Blackhawks.

Po bekhendové střele Seabrooka totiž dotlačil puk za čáru i s Elliottovým betonem, rozhodčí však ani nadvakrát neposoudili jeho důraz na brankovišti jako nedovolené branění a hosté se mohli radovat ze svého prvního náskoku v této vyrovnané sérii. Při hře bez brankáře pak Panarin tečoval vyhozený kotouč z hole Keitha a jeho cestě do branky už Parayko nedokázal zabránit. Trefa to byla nakonec rozdílová, protože v poslední vteřině ještě po vhazování přesně pálil Kevin Shattenkirk. Oba týmy už se v tu chvíli viděly v šatně, o vítězi druhého duelu bylo jasno.