Hlavní McCauley, Pollock
Čároví Alphonso, Gawryletz
Jason Pominville při rozhodující brance utkání

Minnesota si v Chicagu upevnila vedoucí pozici na Západě

Blackhawks se po výprasku od Washingtonu vrátili do United Center k duelu dvou nejlepších celků Západní konference. Minnesota byla sice v těsném závěsu za Chicagem, měla však několik zápasů k dobru a ve vzájemném střetnutí se nakonec radovala z výhry 3:2. Když Patrick Kane v 25. minutě překvapil Dubnyka pohotovou střelou po vhazování a oslavil svou druhou trefu v utkání, zdálo se, že si Hawks spraví náladu. Chvilku předtím totiž Crawford vychytal v brejku Granlunda a domácí mohli mít ze své hry dobrý pocit. Jenže hokejisté Wild, kteří hráli druhý zápas ve dvou dnech, se postupně dostali zpátky do zápasu. Brzy snížil dorážkou v přesilovce aktivní Niederreiter a o pár minut později srovnal střelou na bližší tyčku Stewart. Ve třetí části pak rozhodl po příhodném odrazu od zadního mantinelu Pominville a hosté už Chicagu mnoho nedovolili. Při hře bez brankáře sice Seabrook olíznul tyčku, ale to bylo od domácího týmu vše.

Minnesota vyhrála v 17 z posledních 19 duelů a daří se jí i proti Chicagu. Oba celky se utkaly letos poprvé, loni ale Wild zvítězila ve všech pěti duelech a proti Hawks se radovala z osmého vítězství v řadě za sebou. Chicago nastoupilo netradičně se sedmi obránci, do sestavy se navíc vrátil Nick Schmaltz, kterého klub povolal zpátky z farmy v Rockfordu. Ve čtvrtém útoku s ním a Rasmussenem nejčastěji nastupoval Patrick Kane, který si během 27:09 připsal celkem 12 střel a několik dalších pokusů poslal mimo nebo je obrana hostí zblokovala.

„Jako tým si z tohoto zápasu, a utkání ve Washingtonu, můžeme něco vzít,“ pověděl Kane. „Ale oba jsou to kvalitní soupeři, mají teď velmi dobrou formu. Je dobré se takhle poměřit, abychom věděli na čem jsme. Možná nás to trochu probere a poznáme, jak dobří skutečně jsme.“