Hlavní Hanson, Watson
Čároví Devorski, Murchinson
Predators slaví vítěznou branku

Chicago prohrálo v prodloužení a je krok od konce sezony

Blackhawks ztratili v Nashvillu slibně rozehraný zápas a v noci na pátek budou poprvé odvracet hrozbu konce sezony. Na svůj první gól v sérii čekalo Chicago 141 minut než se prosadila nově složená třetí formace. Krüger přihrál od zadního mantinelu na brankoviště Rasmussenovi a ten našel mezeru na bližší tyčce. Na 2:0 pak zvýšil přesnou ranou v přesilovce Kane a hezkou šanci měl ještě ve druhé třetině Tootoo. Pár minut před přestávkou upaloval na Rinneno v brejku Schmaltz, domácí brankář ale jeho střelu uklidil do lapačky a utkání se zlomilo. Po šťastném odrazu od zadního mantinelu snížil Forsberg, stejný hráč 6 minut před koncem z dorážky vyrovnal a v prodloužení už měli více ze hry Predators. Crawford chytil Fialovi dva výborné pokusy, svou třetí příležitost však švýcarský útočník po pěkné spolupráci s Nealem proměnil a rozjásal domácí publikum. „Teď krátce po utkání je to těžké, do noci bude porážka bolet. Máme dva dny volno, tak si musíme odpočinout a připravit se. Jít zápas od zápasu. Vím, že je to klišé, ale tak to prostě je. Vyhrát jedno utkání a pak uvidíme,“ vyjádřil se Patrick Kane.