Hlavní Luxmore, McIsaac
Čároví Gibbs, Tobias
Patrick Kane slaví svůj gól (© Chase Agnello-Dean/NHLI via Getty Images)

Chicago porazilo Oilers a slaví první výhru

Ve čtvrtém utkání sezony se mohli hokejisté Blackhawks poprvé radovat z vítězství. Proti rozjetému Edmontonu, který vyhrál pětkrát v řadě a na startu sezony zaujal místo v nejvyšších patrech tabulky, pomohly domácímu týmu tři věci: méně komplikovaná hra zejména ve vlastním pásmu, diametrálně odlišný výkon ve druhé třetině než v předchozích duelech a ostrý hit Shawa na obránce Perssona za brankou Oilers. Zatímco v první třetině viděli diváci hodně neproměněných šancí na obou stranách, po zmiňovaném střetu se na ledě začalo jiskřit a zdá se, že alespoň v tomto případě takový stav Chicagu vyhovoval. Hawks se podařilo ubránit McDavida a po pohotové střele Kanea po vhazování se mohli těšit z náskoku, který navýšil ve 47. minutě proti nejistě vyjetému Smithovi Alex Nylander. Ten se vrátil do sestavy místo Perliniho a ve čtvrté lajně se mu nevedlo zle. Domácí se mohli spolehnout na výkon brankáře Crawforda, který navázal na povedené Lehnerovo představení z minulého duelu a vedle několika těžkých zásahů zlikvidoval i brejk Draisaitlovi. Mike Smith chytal také výborně a proti Saadovi mu dvakrát pomohla tyčka. V závěru zblízka využil přesilovku Neal, jenže výhru už Blackhawks ustrážili a skóre zpečetil Saad. „Dneska se nám všechno dařilo, do ničeho jsme je moc nepustili a spoluhráči mi dobře čistili prostor, takže jsem na všechno viděl. Nylanderův gól za stavu 1:0 byl klíčový,“ vyjádřil se brankář Crawford. „Pokud máme být úspěšní, musíme umět vyhrávat i takové zápasy, kde padá málo branek. Proti dobrým týmům to ani jinak nejde, je třeba hrát jednoduše,“ doplnil obránce Connor Murphy.