Rozhodčí
Role Jméno
Hlavní O’Halloran, Sutherland
Čároví Brisebois, Nagy
Dylan Strome slaví svou druhou branku v utkání (© Chase Agnello-Dean/NHLI via Getty Images)

Kämpf se trefil poprvé v sezoně a Hawks si poradili s LA 5:1

Zatímco Chicago v sobotu neuspělo v Carolině 0:4, LA si pro podobně jasnou porážku 1:5 dojelo do Minnesoty. V neděli se tak v United Center potkaly dva týmy s obzvlášť výraznou motivací pokusit se nakopnout na vítěznou vlnu – a větší radost mohou mít domácí. Kouč Colliton posadil na tribunu veterána Seabrooka a roztrhal čtvrtou řadu, když Caggiulu vrátil do prvního útoku, Nylandera ke Kubalíkovi s Kämpfem a vedle obnovené dvojice DeBrincat-Strome nastoupil pracovitý Carpenter. A byla to právě posledně jmenovaná trojice, která Blackhawks nasměrovala k výhře 5:1. DeBrincat připravil Stromovi už ve 3. minutě úvodní gól a později na svou spolupráci ještě dvakrát navázali. Také vstup do druhé třetiny se Chicagu povedl, když Kämpf pohodlně zakončil Nylanderovu akci a radoval se ze své první letošní trefy. Brankář Robin Lehner přispěl 38 zákroky, nutno však podotknout, že na utkání bylo znát, že se střetla dvě mužstva, která hrála podruhé během dvou dnů a začátek nového ročníku je obecně nezastihl ve špičkové formě. „Těšili jsme se, že budeme opět hrát spolu v útoku. Víme o sobě, několikrát mě pěkně našel a já mu to potom vrátil. Sice to bylo trochu jiné s [Carpenterem] na centru, ale byla radost s ním hrát. Na křídle jsem v podstatě nikdy nehrál, možná pět zápasů v životě, takže si teprve zvykám. Nemáte puk na holi tak často jako na centru, musíte si k němu najít cestu. Snad se mi to už daří lépe, dneska jsem se cítil dobře,“ vyjádřil se střelec dvou branek Dylan Strome.