Rozhodčí
Role Jméno
Hlavní St. Laurent, Walsh
Čároví Racicot, Shewchyk
David Kämpf se raduje ze 4. branky v sezoně  (© John Russell/NHLI via Getty Images)
David Kämpf se raduje ze 4. branky v sezoně (© John Russell/NHLI via Getty Images)

Blackhawks zvítězili v Nashvillu vysoko 7:2

Na konci října si Chicago dojelo do Nashvillu pro ostudnou porážku 0:3, když pouze vynikající výkon brankáře Lehnera zabránil tomu, aby bylo skóre daleko vyšší. O motivaci měli tedy hosté postaráno a z druhého letošního utkání proti Predators si nakonec odvezli vysokou výhru 7:2. První minuty tomu však nenapovídaly: domácí měli převahu a naráželi jen na opět výborného Lehnera. Jenže v 7. minutě Rinne neviděl střelu Gustafssona po vhazování, krátce před přestávkou si sám na brankovišti pěkně poradil Kubalík a když Seabrook brzy po návratu ze šaten překvapil domácího gólmana střelou bekhendem, měli už Blackhawks solidně našlápnuto. Po parádní kombinaci vyhnal Rinneho na střídačku přesnou ranou Kämpf, v závěru zvýšili Kane a dvakrát Nylander a domácí jen korigovali dvěma vcelku smolnými zásahy kapitána Josiho. V této sezoně se obě mužstva střetnou ještě třikrát, přičemž Predators pokaždé přicestují do United Center. „Myslím, že jsme odvedli dobrý výkon, hlavně v první a druhé třetině. Jistě, proměnili jsme svoje šance a Lehner v důležitých chvílích zachytal, obzvlášť na začátku, kdy to bylo trochu hektické. Vstřelené branky nám potom dodaly sebevědomí,“ zhodnotil kouč Jeremy Colliton. „Na začátku chodili často do přečíslení a buď se nám je podařilo zablokovat nebo měl Lehner skvělé zákroky. Když jsme pak dali první gól, to nás nakoplo a je naopak trochu zabrzdilo. To bylo klíčové,“ souhlasil obránce Connor Murphy, který se vrátil po 11 zápasech, které zmeškal kvůli zranění. Doplněno: Patrick Kane bodoval už v 8. utkání v řadě (7+9).