Hlavní Lee, O’Halloran
Čároví Amell, Barton
Jonathan Toews slaví vítězný gól (© Steve Babineau/NHLI via Getty Image)

Blackhawks ztratili třígólový náskok, v Bostonu však vyhráli

V souboji aktuálně jednoho z nejlepších a nejslabších týmů soutěže Blackhawks překvapili a z Bostonu si odvezli dva body za výhru po prodloužení 4:3. Hosté přežili brzké oslabení při trestu Kanea a povedený výkon v první třetině korunovali dvěma zásahy. Nejprve v oslabení dorazil Murphyho střelu Carpenter a radoval se z prvního gólu v novém týmu, aby jen o chvíli později zvýšil přesnou tečí v přesilovce uzdravený Strome. V úvodu třetí části vedlo Chicago po perfektní ráně DeBrincata, který se trefil teprve pošesté v sezoně, už o tři branky, jenže Bruins se nechtěli vzdát naděje na devátou výhru v řadě. Po Backesově průniku uspěl s dorážkou Nordström a v posledních minutách potrestali chyby Hawks v oslabení Wagner a po výjezdu z rohu Krug. V prodloužení však Chicago získalo bonusový bod, když Toews přetlačil v souboji Pastrňáka a z brejku zajistil svému týmu výhru. „No samozřejmě je to pěkný pocit. Poslední dobu se nám moc nedařilo a byla pro nás výzva hrát na ledě momentálně asi nejlepšího týmu v lize. Chtěli jsme zvítězit už v základu, jenže jsme nadělali několik chyb a oni je potrestali. Ale bojovali jsme a nakonec dostali odměnu, je to super výhra,“ pochvaloval si brankář Lehner, který přispěl 37 zákroky. „Když porazíte tým jako Boston u nich doma, mělo by nám to nakopnout sebevědomí. Ale záleží na tom, jak na to teď navážeme,“ doplnil kapitán Jonathan Toews. Doplněno: Erik Gustafsson a Calvin de Haan zaznamenali oba svůj 100. bod v NHL.