Hlavní Lee, Nicholson
Čároví Devorski, Murray
Hráč Blackhawks slaví gól (© Matthew Stockman/Getty Images)

Blackhawks senzačně otočili zápas v Denveru

Velkou radost si hokejisté Blackhawks udělali v utkání s Coloradem. Pokud Chicago prohrávalo po dvou třetinách, posledních 14 takto nepříjemně rozehraných zápasů nedokázalo zlomit. V sobotu v Denveru se jim to však podařilo, nedlouho poté, co sami podobně ztratili utkání proti St. Louis. Kouč Colliton posunul o první přestávce Kanea k Toewsovi s Kubalíkem a nově složená formace se mu rychle odvděčila vyrovnávacím gólem. Domácím sice znovu odskočili, ve druhé třetině ale předvedli hosté vydařený výkon. Přesto odcházeli do šaten s dvoubrankovou ztrátou, když Calvert odrazil puk do sítě o brankáře Lehnera. Jenže ve třetí části Hawks zápas otočili. V 52. minutě nejprve snížil 20. gólem v sezoně Patrick Kane a vzápětí uklidil kotouč do branky po přihrávce Gustafssona Kirby Dach. O vítězi zápasu následně rozhodl střelou z mezikruží Dominik Kubalík, pro kterého to byla 10. trefa v sezoně. Při závěrečné powerplay ze dvěma výtečnými zákroky zaskvěl gólman Robin Lehner, který se na výhře 5:3 podílel celkem 28 zásahy. „Pro nás parádní body, můžeme z toho mít pěkný pocit. Snad nám to připomene, jak musíme hrát. Ukázali jsme, že se nikdy nevzdáváme, ale musíme takhle hrát pořád, nejen když nám teče do bot,“ vyjádřil se trenér Jeremy Colliton. „Už jsem to zažil dříve, že se mi delší dobu nedařilo vstřelit gól. Vím, že asi můžete říct, že se ode mne body očekávají, takže je nejdůležitější se tím nenechat rozhodit, hrát pořád stejně svým stylem. Jednou to pak přijde,“ pověděl nováček Dach, který se trefil po 16 zápasech bez gólu.