Hlavní Rank, Walsh
Čároví Nagy, Suchánek
Patrick Kane slaví svůj 1000. bod v NHL (© Bill Smith/NHLI via Getty Images)

Kane má 1000 bodů, Chicago zvládlo důležitý zápas proti Jets

Blackhawks se v neděli vrátili domů do United Center a fanoušci se netěšili jen výhrou v důležitém utkání proti Winnipegu, výjimečný zážitek jim přichystal také Patrick Kane. Ten v 55. minutě přihrál Carpenterovi, který posunul doleva na Saada a bylo to 4:1. Kane se tím stal teprve čtvrtým hráčem v klubové historii, který dosáhl na metu 1000 bodů, zároveň se mu to podařilo jako sedmému aktivnímu hokejistovi, devátému Američanovi a celkem 90. v dějinách NHL. Komentátor Pat Foley navíc ocenil, že si svoje body lídr Blackhawks rozdělil téměř rovnoměrně mezi domácí led (518) a hřiště soupeřů (482). Zápas samotný zastihl Chicago stále v dobré pohodě. Rychle se trefil z ostrého úhlu Nylander, přesnou střelu vypálil ještě v první třetině Gustafsson a tým pracoval výborně do obrany, v čele s pozorným Lehnerem, který si připsal několik velmi složitých zásahů. Domácí přežili dlouhé oslabení a když Kämpf vrátil zblízka v polovině třetí části Hawks dvoubrankový náskok, už si výhru pohlídali. S 54 body se v tabulce Chicago dotáhlo právě na Winnipeg. „Když potom všichni naskákali na led, to je jeden z těch momentů, na které asi nikdy nezapomenu,“ pověděl rekordman Kane. „Zlepšili jsme svoje návyky a dobře se na ledě zajišťujeme. To je důležité, roste nám tím sebevědomí, když každý ví, že si ostatní plní svoje úkoly. A funguje to i naopak, každý se o to víc snaží a tím se zlepšujeme,“ libuje si trenér Colliton. „Na začátku druhé třetiny to bylo náročné, ale porvali jsme se s tím a vydrželi,“ řekl brankář Lehner, který si devět z 36 zákroků připsal během čtyřminutového oslabení po přestávce.