Hlavní Brenk, St. Pierre
Čároví Driscoll, Gawryletz
Andrew Copp střílí vítězný gól (© Jonathan Kozub/NHLI via Getty Images)

Toews má 800. bod, Chicago ale ztratilo zápas ve Winnipegu

Blackhawks začali důležitý zápas ve Winnipegu parádně, když se už v 15. vteřině trefil ze středu Dominik Kubalík. Asistenci si připsal kromě Caggiuly také kapitán Jonathan Toews, který se tak mohl doma radovat ze svého 800. bodu v NHL. V 11. minutě usměrnil Saad na brankovišti přihrávku od Kanea a Hawks vytěžili maximum z úvodní převahy, tím spíš, že Jets měli v nohou sobotní zápas. Jenže to bylo ze strany hostujícího týmu vše a záleželo pouze na brankáři Crawfordovi, jak dlouho bude trvat než se skóre otočí na stranu Winnipegu. Ve druhé a třetí třetině Hawks nestíhali a do zápasu svého soupeře vrátili sami tragickým výkonem ve vlastních přesilovkách. Chybu DeBrincata potrestali v brejku Copp s Connorem a od té chvíle už se Hawks nedokázali zvednout. V 50. minutě srovnal v přesilovce povedenou ranou do vinglu Wheeler a o pár minut později rozhodl Copp, když našel místo v Crawfordově postavení u bližší tyčky. Dvěma góly do prázdné už Jets pouze odmítli drama. „Je to (800 bodů) hezká meta a je pěkné, že jsem jí dosáhl tady doma. Ale bohužel, dva body nemáme. V prvním střídání jsme vypadali dobře, říkal jsem si, že dneska by to mohl být náš večer, jenže oni se oklepali a ke konci hráli výborně,“ pověděl kapitán Toews. „Začali jsme dobře, ale pak jsme polevili. Dali pěkný gól v oslabení a ve zbytku zápasu nám pak celkem naložili,“ doplnil Brandon Saad. „Přesilovky nás srazily. Nejen, že jsme inkasovali, ale nedokázali jsme na to potom vhodně zareagovat a hodně nás to ovlivnilo v dalším průběhu,“ soudil trenér Jeremy Colliton. Doplněno: Obránce Nick Seeler nastoupil poprvé za Blackhawks a během 15:19 byl hodně vidět: kromě jedné asistence, menšího trestu a ostré bitky s Beaulieuem zaznamenal dále jednu střelu, dva hity, dva bloky a +1.