Rozhodčí
Role Jméno
Hlavní Dwyer, Rooney
Čároví Gawryletz, Nagy
Dominik Kubalík střílí svůj první gól v utkání (© Scott Audette/NHLI via Getty Images)

Kubalík nastřílel hattrick a Blackhawks otočili v Tampě

Zatímco v první třetině postrádala hra díky sérii vyloučení tempo, ve druhé části se v podstatě hrálo na jednu bránu. Gólman Corey Crawford chytal výborně (celkem 36 zákroků), jenže když krátce po druhé přestávce zvýšil Kucherov do odkryté branky na 2:0, zdálo se, že si domácí Lightning dojdou pro lehkou výhru. Blackhawks se však zvedli, Saad s Kubalíkem se prosadili na brankovišti a obrat dokonal v 50. minutě Koekkoek, když jeho střela propadla McElhinneyovi až do sítě. Pro bývalého hráče Tampy, která jej před lety draftovala jako 10. celkově, to byla první letošní trefa. Dělovkou v přesilovce a do prázdné zkompletovat hattrick český útočník Dominik Kubalík a s 29 góly dál stoupá v klubových tabulkách, pokud jde o nejlepší střelce mezi nováčky. „Mám z toho velkou radost. Nevím, čím to je, taky bych to rád věděl. Stále se snažím o to samé a motat se kolem brankoviště. Mám štěstí,“ radoval se po utkání ze své skvělé formy Kubalík. „Díky tomu, jaký máme útok, nejsme nikdy úplně odepsaní. Dneska jsme posbírali hodně trestů, hlavně na začátku. Ale ukázali jsme charakter. Je pěkné, že jsme to tentokrát byli my, kdo zápas otočil,“ pochvaloval si Crawford.