25 O Tinordi (Zraněný)
Hlavní McCauley, Schrader
Čároví Johnson, Roethlisberger

Blackhawks vybojovali výhru nad Seattlem 4:3

Z třízápasové série na domácím ledě musí mít hokejisté Chicaga dobrý pocit – nejprve zvítězili nad Torontem v prodloužení 4:3 a na porážku 2:4 proti St. Louis odpověděli v úterý večer výhrou 4:3 proti Seattlu. Blackhawks se mohli v utkání s Krakenem opřít o jistě chytajícího brankáře Mrázka (33 zákroků) a nově složený útok Entwistle-Dickinson-Anderson, který se postaral o dvě branky. Dickinson se trefil letos už posedmé a potvrdil tak svou střeleckou formu, zatímco Entwistle sledoval střetnutí s Blues jen z tribuny a Anderson nastoupil teprve do svého třetího letošního zápasu za Blackhawks poté, co ho klub povolal z farmy v Rockfordu. Chicago v první třetině ztratilo dvougólový náskok, když krátce před přestávkou vyrovnal v oslabení trpělivě Wennberg, další dvoubrankové vedení už ale domácí mužstvo udrželo. V 25. minutě překonal Grubauera pohotovou ranou na lapačku Tyler Johnson a v polovině prostřední dvacetiminutovky zvýšil po dobré práci Andersona Entwistle. V přesilovce sebral Reichelovi gól ležící Oleksiak, zatímco na druhé straně zlikvidoval Mrázek výborně betonem střelu Eberleho. A tak byla Entwistlova trefa nakonec vítězná, přestože se třetí třetina hrála v podstatě na jednu stranu a do krizové situace se Hawks dostali především při minutovém oslabení ve třech. Mrázka však překonal pouze z levého křídla Kartye, jinak si chicagská obrana v čele s českým gólmanem poradila i v několika závarech, v oslabení neinkasovala a během finální dvouminutové powerplay už si Seattle žádnou šanci nevypracoval. „Fakt jsem na kluky hrdý. Je pěkné vidět, když hrajeme s nasazením tak, jak bychom chtěli. A ve chvíli, kdy se nám přestalo dařit a nechali jsme je dát pár gólů, tak jsme se zase dokázali zvednout. A o tom to je, no ne? Přesně to znamená, když se řekne vítězná mentalita, že se nenecháme rozhodit tím, že se nám něco nepovede. Dneska jste to mohli vidět, důležité góly, bloky a zákroky, v pravou chvíli. To je cesta k výhře. Takový hokej nás baví,“ pochvaloval si Nick Foligno.