41 O Phillips (Zdravý)
Hlavní L’Ecuyer, Rooney
Čároví Grillo, Tobias

Hawks nedali v Nashvillu ani gól a prohráli potřetí v řadě

Výborný výkon brankáře Soderblöma, který pochytal celkem 33 střel, Chicago zahodilo, v Nashvillu nedokázalo vstřelit ani jeden gól a prohrálo potřetí v řadě. Z posledních 11 zápasů mají Blackhawks pouze pět bodů za dvě těsné výhry a porážku v Dallasu po prodloužení. Znovu se ukázalo, že záměrně slabší sestava, které navíc schází celá řada zraněných hráčů, má šanci na dobrý výsledek jen v případě, kdy Chicago podrží skvělým výkonem brankáři – obvykle Petr Mrázek, ale tentokrát i Arvid Soderblöm. Přesto to v úterý nestačilo. Predators měli od počátku zápas pod kontrolou, ujali se vedení po rychlé trefě a svého soupeře nadále tlačili. Díky švédskému gólmanovi měli Hawks dlouhou dobu naději, jenže vyrovnávací branku se jim nepodařilo vstřelit ani v několika přesilovkách. Když už se zdálo, že v posledních minutách přesto vrhne Chicago všechny zbývající síly do útoku, dvě rychlá vyloučení a snadný gól O’Reillyho v následné dvojnásobné přesilovce znamenaly, že o výhru se Nashville už nebude muset strachovat. Konečné skóre stanovil do prázdné Evangelista a domácí brankář Juuse Saros se po 21 zákrocích mohl těšit z čistého konta. „Bylo to ok. Docela těžký zápas a hodně tvrdých soubojů. Možná jsme se někdy trochu báli hrát a nechtěli jsme udělat chybu, když to bylo pořád jen 1:0. Druhá třetina nebyla úplně super, ale zvládli jsme to,“ řekl útočník Predators Gustav Nyquist, jehož branka z 6. minuty byla nakonec vítězná. „Kluci bojovali a to je první krok k tomu, jak bychom chtěli hrát. S výsledky nejsme spokojení, v téhle lize je to nepřijatelné. Ale nás trenéry těší, že jsme hráče na tréninku nabádali k tomu, aby zabojovali a přenesli to pak do zápasu. Bohužel jsme kolem branky dneska neměli štěstí, ale hra byla dobrá,“ hodnotil střízlivě kouč Richardson. Doplněno: Poprvé v letošní sezoně nastoupil útočník Brett Seney, kterého Chicago povolalo z Rockfordu. Během 11:27 zaznamenal dva hity, jednu střelu a menší trest. Utkání kvůli zranění ruky nedohrál Anthony Beauvillier a Blackhawks bude patrně nějakou dobu scházet. V minulých dnech vyřadilo zranění ze hry také Raddyshe s Tylerem Johnsonem a chicagská marodka se tak stále rozrůstá…