Role Jméno
Hlavní Hanson, Schlenker
Čároví Flemington, Mahon

Blackhawks ukončili sezonu a IceHogs čeká playoff

V noci na sobotu uzavřeli Blackhawks sezonu 2023–2024 porážkou v prodloužení s LA 4:5. O osmičce postupujících do playoff v Západní konferenci NHL bylo už nějakou dobu rozhodnuto, o složení jednotlivých dvojic se však hrálo až do poslední chvíle a svou roli v tomto souboji mělo také Chicago. Hawks třemi rychlými góly na začátku třetí třetiny otočili skóre zápasu s Kings, jenže kalifornský celek nakonec urval oba body a v 1. kole si zahraje odvetu proti Edmontonu.

Většině hokejistů Hawks sezona skončila a pro některé to patrně znamená také konec jejich angažmá v Chicagu – volnými hráči budou útočníci Tyler Johnson, Blackwell, Pitlick nebo Sanford a obránci Zaitsev, Megna a Tinordi. Smlouva končí také Andersonovi, Raddyshovi, Reesu Johnsonovi, Entwistlovi a Reichelovi s Vlašićem, poslední dva jmenovaní si ale sezonu ještě prodlouží. Vlašić bude reprezentovat USA na MS v Praze a Ostravě, kde svou účast potvrdili také Bedard (Kanada) a Kurashev (Švýcarsko) a další zřejmě budou následovat.

Reichel, který pěkným gólem otevřel skóre posledního zápasu v LA, bude možná na turnaji chybět. Chicago poslalo mladého německého útočníka na farmu do Rockfordu, kde se IceHogs po povedeném závěru základní části (z 25 posledních utkání vyhráli rovných 20!) chystají na playoff, kam se probojovali z třetí pozice v Centrální divizi. V neděli mohl Rockford v klidu pošetřit řadu klíčových hráčů a přesto si v prodloužení poradil s Chicagem Wolves po trefě obránce Creviera. Poprvé mezi profesionály v AHL nastoupili útočníci Nick Lardis s Martinem Mišiakem, do statistik se však nezapsali. V playoff se Hogs střetnou s Grand Rapids (Detroit) a první zápas v sérii hrané na tři vítězství je na programu v sobotu.

Pro úplnost dodejme, že Connor Bedard, papírový favorit na zisku Calderovy trofeje pro nejlepšího nováčka sezony v NHL, byl s 61 body (22+39) v 68 zápasech nejproduktivnějším hráčem Blackhawks v této sezoně. Druhý Philipp Kurashev nasbíral v 75 utkáních celkem 54 bodů (18+36) a třetí Nick Foligno pouze 37 bodů (17+20) v 74 střetnutích. Jason Dickinson jako jediný v kádru Hawks odehrál všech 82 zápasů a s 22 góly dosáhl s velkou rezervou nového osobního maxima. Jako jeden z mála skončil v kladných číslech ve statistice +/- (+4), zatímco Bedard s Kurashevem zaznamenali -44 a Korchinski zapsal -29. Pro mladého obránce, který nasbíral 15 bodů (5+10) v 76 utkáních, byla letošní sezona skutečnou zkouškou ohněm. Kromě Korchinského a Bedarda letos v dresu Blackhawks v NHL debutovalo také 8 dalšíích nováčků a snad o nich do budoucna ještě hodně uslyšíme.