Brian Campbell oznamuje konec kariéry na tiskové konferenci

Brian Campbell ukončil svou hráčskou kariéru

Obránce Brian Campbell (38) se po 17 sezonách v NHL rozhodl pověsit brusle na hřebík, v klubu však zůstává na nové pozici v obchodním oddělení, kde by se měl věnovat marketingu, mládeži a komunikaci s veřejností. Campbell odehrál v NHL celkem 1082 utkání a připsal si 504 bodů (87+417) a 277 trestných minut. V playoff přidal ve 107 střetnutích dalších 44 bodů (9+35). V Chicagu byl Campbell důležitou postavou při zisku Stanleyho poháru v roce 2010, mezi jeho další úspěchy pak patří Lady Byng Trophy pro nejslušnějšího hokejistu soutěže v roce 2012, nominace do 2. All-Stars týmu o čtyři roky dříve a celkem pět účastí na Utkání hvězd. Osm sezon strávil Campbell v Buffalu a po krátké zastávce v San José podepsal lukrativní kontrakt s Blackhawks. Později byl sice kvůli vysokému platu vyměněn na Floridu, kariéru ale tento pohyblivý ofenzivní obránce zakončil v Chicagu, kde loni nastoupil do 80 utkání, ve kterých vstřelil pět branek a na tucet přihrál.

Sheldon Brookbank s Coreym Crawfordem

Sheldon Brookbank rozšíří trenérský štáb v Rockfordu

Dnes již bývalý obránce Sheldon Brookbank (36) bude asistentem nového trenéra v Rockfordu Jeremyho Collitona a připojí se tak k Dereku Kingovi, který u IceHogs na stejné pozici zůstává. Brookbank strávil v Chicagu dvě sezony, na ledě však příliš prostoru nedostal. V základní části nastoupil do 74 zápasů (3+5, 73 trestných minut), dalších 8 duelů (0+2) přidal v playoff a v roce 2013 se radoval ze zisku Stanleyho poháru. Následně si zahrál v Kazani a Raumě, v minulé sezoně pak stihl ještě šest střetnutí na farmě Columbusu. V NHL zasáhl Brookbank celkem do 351 utkání (7+37), dalších 367 (29+97) má na kontě v AHL, kde před 10 lety obdržel cenu Eddieho Shora pro nejlepšího obránce sezony. „Vždycky jsem věděl, že u hokeje chci v nějaké pozici zůstat,“ pověděl Brookbank novinářům. „Loni jsem ještě trochu hrál, ale teď už je to uzavřená kapitola. Během své kariéry jsem se snažil vnímat, co se mi jako hráči líbilo a co ne, tak doufám, že jsem dával pozor a že to nyní budu schopný předat dál.“

Bryan Bickell se Stanley Cupem v roce 2015

Bryan Bickell končí kariéru v NHL

Útočník Bryan Bickell (31) ukončí po nedělním utkání Caroliny s Philadelphií svou aktivní kariéru. Rodák z Orona v kanadském Ontariu vybojoval s Chicagem třikrát Stanleyho pohár a v klubu strávil celkem 10 sezon. Před rokem Hawks Bickella vyměnili do Caroliny, v dresu Hurricanes však zatím nastoupil jen do 10 utkání (a dalších 10 stihl na farmě v Charlotte). V listopadu mu byla diagnostikována roztroušená skleróza, Bickell zahájil léčbu a nyní se na závěr sezony vrátil do NHL. Nedělní utkání však bude jeho posledním. „S rodinou jsme rozhodli, že skončím, takže už jen tyhle dva zápasy,“ pověděl Bickell v sobotu před duelem se St. Louis. „Je rozdíl mezi tím, kde jsem teď a kde jsem byl ve své nejlepší formě, to už se asi nikdy nevrátí. Oproti minulým dvěma měsícům je také velký rozdíl v tom, jak se teď cítím fyzicky i psychicky. Jsem hlavně rád, že to tady můžu uzavřít a jít dál.“ Bickella si Hawks vybrali ve 2. kole draftu 2004 a za Chicago nasbíral celkem 135 bodů (65+70) ve 384 zápasech. V 75 střetnutích playoff přidal 39 bodů (20+19) a podílel se zejména na zisku Poháru v roce 2013, když nastřílel 9 branek včetně té vyrovnávací chvíli před koncem rozhodujícího finálového duelu s Bostonem.

Dan Carcillo

Dan Carcillo ukončil svou hráčskou kariéru

Třicetiletý útočník Dan Carcillo ve čtvrtek potvrdil spekulace o tom, že v létě ukončil kariéru a oficiálně tak pověsil brusle na hřebík. Velký bojovník a provokatér působil v Chicagu hned dvakrát, poprvé přišel v létě 2011 z Philadelphie, za kterou nastoupil proti Blackhawks ve finále Stanley Cupu 2010. Po dvou letech byl ale vyměněn do LA a nakonec si zahrál další finále za Rangers. Do Chicaga se loni vrátil, údajně poté, co si hráči sami u vedení vyžádali jeho angažmá, a ve 39 zápasech nasbíral 8 bodů (4+4) a 54 trestných minut. Během své kariéry získal v Chicagu dva poháry, dvakrát byl nejtrestanějším hráčem soutěže a za Phoenix, Philly, Chicago, LA a Rangers odehrál celkem 429 zápasů, ve kterých si připsal 100 bodů (48+52) a 1233 trestných minut. Nyní se bude věnovat nadaci „Chapter 5“, která chce pomáhat bývalým profesionálním sportovcům v zapojení se do normálního života poté, co ukončí svou aktivní kariéru.

Hráči Blackhawks se Stanley Cupem

Champions! Blackhawks vybojovali třetí pohár za 6 let

Chicago zvítězilo v šestém utkání na domácím ledě 2:0 a získalo třetí Stanley Cup za posledních šest sezon a šestý celkově. Rozhodující branku vstřelil ve 38. minutě Duncan Keith, když po Kaneově přihrávce dorazil svou vlastní střelu. V 55. minutě pak Richards připravil gólovou pojistku pro Kanea a ve zbytku zápasu už si Hawks poradili. Brankář Crawford byl opět vynikající a čisté konto si vysloužil 25 zásahy. Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče playoff obdržel Duncan Keith. Osm hráčů Chicaga se raduje ze svého třetího poháru (Toews, Kane, Sharp, Hossa, Keith, Seabrook, Hjalmarsson a Bickell), Kimmo Timonen se loučí s aktivní kariérou svou první výhrou. Poprvé se radovali také další letošní posily Vermette a Desjardins nebo nováčci Teräväinen a Van Riemsdyk. Brad Richards si zopakoval výhru po 11 letech, kdy triumfoval právě v dresu Lightning.