Brandon Pirri slaví první gól zápasu (© IIHF)

Kanada si zahraje o zlato proti obhájcům z Finska

Kanaďané zvládli zámořské semifinálové derby a po výhře 4:2 nad USA postupují do boje o zlato. Přestože se jim v úvodu turnaje nedařilo a do playoff postoupili jen těsně, nyní má Kanada jistotu, že se vrátí z Rigy minimálně se stříbrnými medailemi. Skóre sobotního zápasu otevřel svou třetí trefou na turnaji Brandon Pirri, když se k němu po dvou minutách hry odrazil puk do snadné pozice a útočník Rockfordu se nemýlil. Kanada hrála v podstatě na čtyři obránce a Stecher s mladým Powerem odehráli téměř polovinu zápasu, zatímco na Nicolase Beaudina zbylo jen necelých 10 minut, v nichž zapsal jednu střelu a +1. Pirri si během 15 minut připsal dvě střely a +1 a Hagel během 12:52 zaznamenal do statistik pouze -1. Ve finále se Kanada utká s obhájci titulu z Finska, kteří přehráli Německo podobně defenzivním výkonem jako předtím ve čtvrtfinále Česko. Němci sice v polovině utkání snížili z přesilovky a měli poměrně dost příležitostí, další gól už však nedali a tým Lukase Reichela tedy po porážce 1:2 čeká souboj o bronz. Reichel strávil na ledě 16:03 a připsal si dvě střely a -1. O zlato si zahrají bývalí hráči Blackhawks Olli Määttä a Ville Pokka s Petrim Kontiolou, před lety Chicago draftovalo také kapitána Suomi Marka Anttilu.