Zemřel legendární brankář Tony Esposito
Po vážné nemoci zemřel v úterý ve věku 78 let slavný brankář Tony Esposito. V NHL debutoval v dresu Montréalu Canadiens, v roce 1969 však hned po první sezoně zamířil do Chicaga, kde byl následujících patnáct let velkou oporou. V 90. letech působil Esposito jako skaut u tehdejšího nováčka z Tampy Bay a od roku 2008 byl jedním z ambasadorů Blackhawks. V klubu je na čele mnoha brankářských historických statistik, třikrát získal Vezinovu trofej pro nejlepšího gólmana NHL a před několika lety byl v anketě zařazen mezi stovku nejlepších hokejistů v bohatých dějinách NHL. Esposito byl pro svou povahu oblíbený u fanoušků i dlouho po konci své aktivní kariéry – bez ohledu na to, že se jedná o nejlepšího brankáře, kterého kdy Chicago mělo a člena Síně slávy. „Tonyho dres s č. 35 je už dlouhou dobu vyřazený, ale jeho kariéra u Blackhawks čítá ve skutečnosti dvě báječné kapitoly. Po všech těch letech, kdy předváděl jeden fantastický zákrok za druhým a na starém stadionu slýchával fanoušky skandovat To-nýý, To-nýý, se do klubu vrátil jako ambasador. Také pro tuhle roli se narodil a často byl s fanoušky, sponzory a přáteli našeho týmu v kontaktu. Nejprve bylo jeho úkolem zastavovat tisíce puků v brankovišti, ve svém druhém zaměstnání ale naopak neodmítal nikdy nic. Pro Blackhawks a celý hokej je dnešek smutným dnem. Společně s jeho úžasnou rodinou ale chceme oslavovat jeho dobře prožitý životní příběh. Prapor Tonyho Esposita bude navždy součástí United Center, stejně tak jako jeho odkaz superhvězdy na ledě i v životě samotném,“ uvedl klub v oficiálním prohlášení. ➜ Více
Nejnovější příspěvky v diskuzi
MS 2026
Canes i Vegas jsou jedny z nejlip fungujicich tymu, kazdej teda funguje jinak. Vegas jsou extremne agresivni a cynicti, Canes maji svuj specificky system a ani jeden tym tam nepotreboval jednicky draftu a udajne generacni talenty, i kdyz Canes tam maji svoje vysoke picky z minulosti.
Spis bych to pral…
Jak sleduju finale NHL, tak par postrehu. Historie Vegas, to je neco neuveritelneho. Pokud se bavime o praci GM, tak prave tohle je spickovy vykon. Vegas umi sehnat posilu a zapracovat ji do systemu. Neuveritelne. Bez vysokych draftu, pri vstupu do NHL poskladali tym z nechtenych hracu....kloboucek.
CAR - Hall…
Doufam, ze se zacnou nasi juniori prosazovat v NHL, zatim to moc nevypada.
https://www.hokej.cz/nestrasil-o-planu-chicaga-a-intenzite-ncaa-chci-si-zaslouzit-i-ms-dospelych/5096623
Nenadelas nic, organizace je zalita sluncem, uspesny GM prodlouzil a cekame az si nas SC najde :)
Kaiser za Ušáky uz ani nehraje a mimo sestavu. Popravde jsem hodne zvedavej jak si ta skvadra vysokych draft picku v obrane povede dalsi rok.
Pro Del Mastra podle me neni misto, Rinzel a Levshyunov prvni sezona bolava, v podstate jedinej, kdo udelal opravdu progres je Crevier. Opravdu by to…