Carolina 2 Chicago 3

16. 10. 2013 1.00, Raleigh
I. třetina
Čas Tým Gól
07:56 CHI Sharp 1 (Handzuš)
10:18 CHI Hossa 2 (Saad, Shaw)
II. třetina
Čas Tým Gól
III. třetina
Čas Tým Gól
43:54 CAR Semin (Staal, Ruutu)
52:33 CAR Hainsey

Rozhodující nájezd

Sharp (CHI)
Tresty
Čas Tým Trest
08:15 CAR Staal (2 min držení)
22:48 CHI Rozsíval (2 min nedovolené bránění)
23:47 CAR Bowman (2 min špatné střídání)
29:05 CHI Oduya (2 min hákování)
44:31 CAR Hainsey (2 min nedovolené bránění)
55:33 CHI Rozsíval (2 min sekání)
62:30 CHI Bickell (2 min hákování)
Brankáři
Tým Od Do Brankář
CHI 00:00 65:00 Crawford 34/32 (94,10 %)
CAR 00:00 65:00 Ward 36/34 (94,40 %)
Sestava
# Post Jméno
10 LK Sharp
16 C Krüger
19 C Toews
20 LK Saad
26 C Handzuš
28 PK Smith
29 LK Bickell
42 C Nordström
52 LK Bollig
65 PK Shaw
81 PK Hossa
88 PK Kane
2 O Keith
4 O Hjalmarsson
7 O Seabrook
8 O Leddy
27 O Oduya
32 O Rozsíval
37 C Pirri (Zdravý)
6 O Kostka (Zdravý)
17 O Brookbank (Zdravý)
Rozhodčí
Role Jméno
Hlavní St. Pierre, Sutherland
Čároví Murphy, Nansen
Patrick Sharp proměňuje rozhodující nájezd
Patrick Sharp proměňuje rozhodující nájezd

Patrick Sharp oslavil narození dcery rozhodujícím gólem

Útočník Patrick Sharp vstřelil svou první branku v sezoně a 200. v kariéře a když Blackhawks ztratili ve třetí části dvoubrankový náskok, byl to právě on, kdo jako jediný uspěl v nájezdech. Chicago svého soupeře v první třetině přehrávalo, později se ale domácí vrátili do hry. Hawks si připsali první výhru v Carolině od ledna 1998 a zaznamenali své celkově 2500. vítězství v historii klubu.

Blackhawks měli v první třetině více ze hry a svého soupeře tlačili do defenzívy. Krátce poté, co se v 11. minutě vrátil z trestné lavice na led Eric Staal vytěžil z dobré práce Andrew Shawa druhý gól Chicaga Marián Hossa a zdálo se, že hosté budou mít snadnou cestu k vítězství.

Marián Hossa po brance na 2:0
Marián Hossa po brance na 2:0

Carolina ale po přestávce zabrala, Chicago přestalo hrát aktivně a před spolehlivě chytajícím Camem Wardem několikrát své akce překombinovalo. Před Corey Crawfordem nejvíc hrozil Alexander Semin, brankář Blackhawks ale ve druhé části se štěstím udržel čistý štít.

Ve třetí třetině nejprve Semin unikl Michalu Handzušovi a dorazil střelu Erica Staala a pár minut před koncem se domácí dočkali vyrovnání. Crawford přišel při zákroku o hůl, Joakim Nordström nedokázal vyhodit kotouč ze třetiny a lehká střela Rona Hainseyho prošla skrz Michala Rozsívala až do sítě. V prodloužení měl dobrou příležitost Jonathan Toews, Ward ho ale vychytal a Hurricanes pak po faulu Bryana Bickella hráli přesilovou hru 4 na 3. Obrana v čele s Crawfordem ale odolala tlaku Caroliny a s vypětím všech sil dotlačila zápas do nájezdů. V těch uspěl pouze Patrick Sharp a Chicago se mohlo radovat z dalšího vydřeného vítězství za 2 body.

Nathan Gerbe před Patrickem Sharpem
Nathan Gerbe před Patrickem Sharpem

Michal Handzuš a Michal Rozsíval se vrátili do sestavy, na tribuně tak zůstali Brandon Pirri a Sheldon Brookbank. Niklas Hjalmarsson zblokoval 7 střel, Brandon Bollig zaznamenal 6 hitů. Joakim Nordström nasbíral -2, zatímco Marián Hossa si připsal +2. Eric Staal na druhé straně ztratil 6x puk, zdaleka nejvíce ze všech hráčů na ledě (Chicago celkem zapsalo do statistik jen 5 ztrát).

Blackhawks oslavili jubilejní 2500. vítězství v historii klubu. Patrick Sharp má na halu v Raleigh dobré vzpomínky, v Utkání hvězd 2011 zde byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem zápasu a vyhrál automobil, který posléze věnoval svému bratrovi. Stejně jako při narození první dcery Madeleine se Sharp v následujícím utkání radoval z vítězného gólu, svou druhou dceru Saddie tak přivítal na světě stejným počinem. Jeho úvodní trefa v utkání navíc byla 200. v jeho kariéře a dosáhl jí v 601. utkání.

„Poslední dva roky se mi v nájezdech moc nedaří,“ pověděl po zápase s úsměvem Sharp. „V letě jsem nad tím uvažoval, přemýšlel jsem na různými způsoby zakončení a trochu o tom mluvil s Kanerem. Nemám tak šikovné ruce jako on, takže čím jsem pomalejší, tím lépe to pak dopadne. Na začátku jsem se na zápas ani pořádně nesoustředil, je to pro naši rodinu výjimečná chvíle. Už se těším domů. V pondělí jsem se cítil trochu provinile, když jsem vyrazil na trénink a manželka byla v nemocnici. Ale je teď u nás doma tchyně a stará se o naši starší dceru a psa. Puk [za 200. gól] pošlu rodičům, mají všechny moje významné puky doma v Thunder Bay. Puk z nájezdu jsem si schoval pro dcerku a hokejku dostane taky. Musím ji začít rozmazlovat brzy.“

Patrick Sharp slaví první gól utkání
Patrick Sharp slaví první gól utkání

„Musíte je ocenit,“ říká Marián Hossa. „Mají hodně šikovných hráčů. Trochu jsem povolili, oni dali gól a najednou bylo vyrovnáno.“

„Vítězství z venku pokaždé bereme,“ nerozpakuje se s hodnocením trenér Joel Quenneville. „Všichni jsme chtěli dát ten třetí gól, to by bylo příjemnější.“

„Byl to ohromný zápas, měli jsme šance, ale všechny je [Crawford] pochytal,“ vyjádřil se kouč Hurricanes Kirk Muller. „Moc se mi líbilo, tak se k tomu postavili naši tahouni. Udrželi ostatní v klidu, odehráli jsme dobrou druhou a třetí třetinu, vrátili se do zápasu a srovnali.“