• 2013 | Nejužitečnější hráč Rockfordu
  • 2013 | Nejproduktivnější hráč AHL - John B. Sollenberger Trophy

Profesionální kariéra

Sezona 2010–2011

V červenci se zúčastnil kempu nadějí Blackhawks, kde patřil k nejlepším hráčům. Překvapivě podepsal s Blackhawks 31. srpna 2010 3letou smlouvu a místo návratu na univerzitu zamířil mezi profesionály. Skoro celou sezonu strávil v AHL, ale na 1 utkání se objevil v úvodu sezony i v NHL, když 9. října nastoupil proti Detroitu. Nováčkovskou sezonu odehrál slušně, když v 70 utkáních nasbíral 43 bodů (12+31). V průběhu sezony se zlepšoval a zakončil ji 18 body v 18 utkáních.

Sezona 2011–2012

Přípravný kemp mu vyšel výborně. Byl nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem Blackhawks v přípravných utkáních, když si připsal 5 bodů (4+1) ve 4 zápasech, ale pozici v týmu si nevybojoval a putoval do Rockfordu. Na 1. utkání sezony Blackhawks v Dallasu byl sice povolán a připsal si svůj první bod v NHL, ale pak putoval zpět na farmu. Během celé sezony dostal v hlavním týmu šanci jen v 5 zápasech a připsal si 2 asistence. V AHL se mu dařilo o poznání lépe. Celou sezonu patřil k ofenzivním pilířům IceHogs a na konci sezony získal cenu pro nejproduktivnějšího hráče IceHogs. Celkem nasbíral 56 bodů (23+33) v 66 zápasech. S 23 góly byl druhým nejlepším střelcem týmu a kromě bodů a asistencí vedl tým i v tabulce +/- s +9 body společně s Jeremy Morinem. Také byl nejpilnějším střelcem IceHogs s 213 pokusy. V polovině sezony si zahrál v AHL All-Star Game.

Sezona 2012–2013

Společně se St. Pierrem odehráli jako jediní hráči IceHogs všech 76 zápasů základní části AHL. Body sbíral pravidelně celou sezonu, ale nejvíce mu vyšel duben, ve kterém se vyšvihl do čela kanadského bodování AHL. V 9 dubnových zápasech nasbíral 19 bodů (3+16) při závěrečné honbě za playoff, která nakonec o 2 body nevyšla. Po skončení výluky se zúčastnil přípravného kempu Blackhawks, ale byl poslán zpět do AHL. V NHL odehrál jen 1 zápas - poslední zápas základní části NHL, kdy odpočívala většina hráčů základního kádru před playoff. Sezonu skončil jako nejproduktivnější hráč AHL, když nasbíral 75 bodů (22+53) a získal tak cenu Johna B. Sollenbergera. Také vedl společně s Taffem (měl o 3 zápasy méně) AHL v počtu nasbíraných asistencí. Společně se St. Pierre pak byli vyhlášeni nejužitečnějšími hráči Rockfordu. Vytvořil nový klubový rekord v počtu bodů a asistencí za zápas, když 12. dubna proti Chicagu vstřelil gól a na dalších 5 přihrál (Rockford vyhrál 7:3). Během sezony se stal nejproduktivnějším hráčem historie IceHogs v AHL.

Reprezentační kariéra

V roce 2009 získal s reprezentací Východu Kanady na World Jr. A Challenge bronzovou medaili. Ve 4 utkáních nasbíral 7 bodů a byl nejproduktivnějším hráčem mužstva. V prosinci 2010 byl pozván na závěrečný kemp kanadské reprezentace pro MSJ 2011, ale do týmu se nakonec neprobojoval.

Juniorská kariéra

V roce 2007 si ho po vydařeném roce v dorosteneckém týmu Toronto Nationals na draftu OHL vybralo Sudbury, Piiri se zúčastnil kempu, následně se ale rozhodl pro Streetsville v nižší juniorské soutěži OPJHL. V sezoně 2008–2009 odehrál za Streetsville 40 utkání, ve kterých nasbíral rovných 50 bodů za 18 branek a 32 přihrávek. V následující sezoně zaznamenal za Derbys, tou dobou nejslabší tým ligy, v průměru více jak 2,5 bodu na zápas (21+28 v 18 střetnutích) než přestoupil do Georgetownu, kde ve zbytku roku nasbíral ve 26 utkáních dalších 45 bodů (25+20). S 94 body obsadil 3. příčku v bodování soutěže a získal B.J. Monro Memorial Award pro hráče s největšími šancemi na profesionální kariéru. V playoff pak přidal 8 gólů a 13 asistencí ve 14 duelech. Nejlepší utkání sezony odehrál na úplný závěr základní části, kdy Georgetown porazil Vaughan 5:4 v prodloužení. Pirri nejprve čistým hattrickem za polovinu třetí třetiny srovnal na 3:3, v 56. opět v přesilovce vyrovnal a ve 3. minutě prodloužení se svým pátým zásahem postaral o výhru svého mužstva.

Sezona 2009–2010

V nováčkovské sezoně na univerzitě si vedl velmi dobře. Za Rensselaer Polytechnic Institute (RPI) odehrál všech 39 utkání a nasbíral 43 bodů (11+32), což z něj udělalo nejproduktivnějšího nováčka ECAC a 2. nejproduktivnějšího nováčka všech univerzitních soutěží (NCAA). V týmu byl nejlepším nahravačem a 2. nejproduktivnější hráč. S 67 trestnými minutami byl nejtrestanějším hráčem svého týmu. Za své výkony byl zařazen do All-Star týmu nováčků ECAC.