Hlavní O’Rourke, Rehman
Čároví Nowak, Shewchyk
Brandon Pirri se raduje po svém gólu na 4:4

Brandon Pirri rozhodl nájezdy proti Phoenixu

V noci na pátek přivítali Blackhawks po několikadenní pauze v United Center Phoenix a v zajímavém utkání získali dva body za výhru po nájezdech. Chicago brzy odskočilo do dvougólového vedení po trefách Saada a Sharpa, hosté ale ještě v první třetině srovnali a ke konci druhé části otočili Korpikoski a svou druhou brankou Stone skóre na 3:4. Ve 44. srovnal Pirri šikovnou tečí Seabrookovy střely a stejný hráč rozhodl i samostatné nájezdy, ve kterých se dále prosadili Toews a Vrbata. Poslední Ribeiro trefil tyčku a druhý bod tak připadl Chicagu.

Diváci viděli spoustu šancí, několik parádních zásahů si připsal zejména hostující Mike Smith, který zakončil zápas se 48 úspěšnými zákroky. Poradil si hlavně ve třetí části s nebezpečnou střelou Patricka Sharpa a minutu před koncem zlikvidoval rozklekem velkou šanci Mariána Hossy na rozhodující gól. Corey Crawford si na nedostatek práce také nemohl stěžovat, v závěrečné části mu navíc při brejku 2 na 1 pomohla po střele bývalého hráče Hawks Roba Klinkhammera branková konstrukce. Štěstí měl i na konci samostatných nájezdů, kdy tyčku rozezvučil Mike Ribeiro.

Brandon Pirri při rozhodujícím nájezdu

Sheldon Brookbank byl jediným hráčem, který nevystřelil na branku, šest pokusů vyslal na Smitha Sharp, pětkrát stříleli Hossa, Jonathan Toews a Jeremy Morin, který hostujícímu brankáři zatápěl několika nepříjemnými dorážkami z bezprostřední blízkosti. V prodloužení Blackhawks svého soupeře přestříleli 3:0, dobrou příležitost měl Sharp, Smith ale odolal a Crawford na druhé straně zasahovat nemusel vůbec.

„Je vysoký, takže je třeba ho rozhýbat a já si pak všiml volného místa,“ pověděl k rozhodující trefě v nájezdech Pirri, který v utkání vstřelil tečí dvě branky: nejprve při střele Michaela Stona do vlastní sítě a pak na 4:4 při přízemní ráně Brenta Seabrooka. „Měl jsem radost, když jsem dostal možnost na nájezd jít [jako čtvrtý v řadě]. Každý by si tu šanci přál, měl jsem kliku, že mi trenér důvěřoval a naštěstí se to povedlo.“

Mike Smith při jednom ze svých 48 zákroků

„Myslím, že si na nás tady hodně věřili, chtěli jsme s tím něco udělat,“ uvedl gólman Corey Crawford k tomu, že z posledních 7 zápasů v United Center Coyotes vyhráli hned pět. „Bylo to hodně napínavé, měli jsme dost šancí, ale nakonec jsme rádi za výhru. I když je to na nájezdy, tak je fajn, že jsme je porazili.“

„Před dvěma lety mě trefil a teď to podle mého názoru byl zase nefér zákrok,“ vyjádřil se ke střetu s Andrew Shawem brankář Mike Smith. Shaw jej trefil loktem do masky, dostal dvouminutový trest, Smith pak inkasoval také 2 minuty za hrubost. „Několikrát už jsem o tom mluvil se zástupci soutěže. V tu chvíli se nemůžete bránit, gólman je na zemi, snaží se udělat zákrok a někdo ho trefí loktem. Podle mne je to snaha druhého zranit.“