Hlavní O’Halloran, Sutherland
Čároví Driscoll, Miller
Patrick Kane se raduje po vstřelení vítězného gólu

Parick Kane zařídil výhru nad Wild

Hlavní hvězdou 1. utkání série proti Wild se stal Patrick Kane, který vstřelil ve 3. třetině 2 branky a rozhodl tak o vítězství Blackhawks. Velký podíl na vítězství měl i brankář Corey Crawford, který pokryl 30 střel soupeře. Blackhawks tak vstoupili do série správnou nohou a vyhráli v letošním playoff 5. zápas v řadě. V průběhu 1. třetiny ovšem přišli o útočníka Andrew Shawa, který ze zápasu odstoupil po tvrdém hitu obránce Stonera.

Blackhawks vstoupili do utkání dobře a od začátku měli na Wild převahu. Bohužel se ani v tomto utkání nevyvarovali zbytečných vyloučení, když již ve 4. minutě šel na trestnou Shaw za nedovolené bránění, kterého se dopustil když Blackhawks útočili a přitom Koivu, kterého fauloval byl úplně mimo hru. Wild měli při přesilovce několik šancí, ale Crawford všechny střely pokryl. Do vedení se Blackhawks dostali po polovině utkání, když na trestné lavici seděl obránce Brodin. Za faul vysokou holí na Mariána Hossu dostal 2+2 minuty a Blackhawks se podařilo využít hned první trest, když Bryan Bickell tečoval střelu Brenta Seabrooka. I díky 4 minutové přesilovce byl na konci třetiny poměr střel 13:8 pro Blackhawks.

Ve druhé třetině Blackhawks zvolnili a Wild převzali iniciativu. Blackhawks se nedostávali do šancí a naopak zákroky rychlým tempem přibývali Crawfordovi. Z tlaku Wild se Blackhawks dostali díky dalšímu faulu Brodina vysokou holí v polovině utkání. Tuto přesilovku Blackhawks dokázali využít díky individuálnímu uvolnění Brandona Saada, který pak našel vlevo od branky volného Hossu, který snadno dopravil puk do sítě. Ve zbytku třetiny opět lépe hráli Wild, ale Crafroda nepřekonali. Poměr střel za druhou třetinu byl 3:17.

Tlak Wild přinesl ovoce na začátku 3. třetiny, když se Stonerova střela od modré dostala po závaru před Crawfordem až do sítě a gól potvrdil videorozhodčí. Za 4 minuty potom Brandon Bollig ztratil puk ve středním pásmu a následný protiútok skončil brankou z hole Brodziaka. Nerozhodný stav naštěstí pro Blackhawks netrval dlouho, protože minutu a půl po inkasovaném gólu předvedl pěkné sólo přes polovinu hřiště Patrick Kane a zakončil jej bekendovou střelou pod horní tyčku z ostrého úhlu. V 57. minutě pak Kane dodal ještě větší klid spoluhráčům, když se trefil podruhé. Sharpovu střelu ztečoval před brankou Ben Smith přímo na hůl Kanea, před kterým zívala prázdná branka. Vítězství Blackhawks pak při hře Wild bez brankáře pojistil také svým druhým gólem v utkání Bickell.