Hlavní Joannette, Pollock
Čároví Driscoll, Miller
Hráči Blackhawks se radují z první branky zápasu

Chicago začalo sérii s LA výhrou 3:1

Blackhawks měli povedený vstup do utkání, hra se pak sice brzy vyrovnala, do přestávky šli ale domácí s těsným náskokem. Přísné vyloučení Martineze potrestal Brandon Saad tečí Leddyho střely. Ve druhé třetině měli Hawks pár šancí, jenže po většinu času se bránili ve vlastním pásmu. Prakticky okamžitě po neuznaném gólu Toewse domácí špatně střídali a Tyler Toffoli vyrovnal. Obranná činnost Chicagu příliš nefungovala, párkrát hasili obránci nebezpečí na poslední chvíli a výbornou formu potvrdil brankář Crawford. Štastně sraženou střelou vrátil v polovině zápasu domácím vedení Duncan Keith. Ve třetí části už Blackhawks soupeře pustili jen do jedné šance, ta ale byla vyložená. Toffoli najížděl sám na Crawforda, chicagského gólmana už překonal, jenže namířil pouze do tyčky. Pár minut před koncem pak využil přečíslení 3 na 1 kapitán Toews a závěr už si Hawks pohlídali.

Vlastní gól Slavy Voynova nebyl pro kontakt mezi Toewsem a Quickem uznán

Michal Rozsíval nahradil v sestavě Sheldona Brookbanka a po trestu se vrátil i Brandon Bollig. Místo mu na soupisce udělal Joakim Nordström. Bollig se zapsal do dějin zápasu poměrně výrazně. Ve 13. minutě ostře zabrzdil na brankovišti Kings, vyprovokoval Aleka Martineze a pak příliš snadno padl na led. Z následné přesilovky Hawks po výborné práci Mariána Hossy otevřeli skóre, Bollig pak ale srovnal účty, když byl hlavním aktérem špatného střídání v 25. minutě, po kterém vyrovnal Toffoli na 1:1.

Tyler Toffoli vyrovnává na 1:1

Kings měli ve druhé třetině střeleckou převahu 17:6:, ve třetí ale vystřelili na branku jen 4×. Hawks pustili soupeře do řady přečíslení 2 na 1, asi největší příležitost uhasil před Mikem Richardsem Leddy. Toho pak později v utkání podržel Hossa, když zastavil vznikající brejk Anžeho Kopitara poté, co v přesilovce Leddy upadl. Krátce před druhou přestávkou uklidil Michal Rozsíval puk před prázdnou brankou a několik velmi dobrých obranných zákroků si připsal i Brent Seabrook. Závěr při hře proti šesti už Hawks ubojovali, dobrou práci odvedli zejména Saad s Niklasem Hjalmarssonem. Chicagu se hrálo lépe poté, co v 57. minutě Bryan Bickell neuhnul střetu s Martinezem a Blackhawks unikli do brejku 3 na 1. Hossa přenechal Johnnymu Oduyovi, který posunul na Toewse a na jeho ránu z první Jonathan Quick nedosáhl.