Hlavní Kozari, O’Halloran, Sutherland
Čároví Cormier, Devorski, Miller
Anaheim se raduje z prvního gólu Maroona

Ducks zvítězili v Chicagu a v sérii jsou opět o krok napřed

Po rekordně dlouhém druhém utkání série přišlo očekávané vystřízlivění a diváci v Chicagu se ve čtvrtek určitě příliš nebavili. Třetí duel finále Západní konference nepřinesl mnoho šancí, hosté výborně bránili střed své obranné třetiny a útoky Blackhawks často vyzněly do ztracena. Chicago nevyužilo celkem pět přesilovek, z toho čtyři v úvodní dvacetiminutovce, a při hře v početní výhodě prohrálo většinu osobních soubojů. Anaheimu se naopak v jediné své přesilovce podařilo otevřít skóre, když střelu Lindholma tečoval Maroon. Rozhodující gól utkání zaznamenal v poslední minutě druhé třetiny Despres, když od mantinelu trefil odkrytou branku po šikovné přihrávce Getzlafa. Ve třetí třetině už si hosté výhru pohlídali.

V poslední minutě první části srovnal hezkou střelou bekhendem Kane, jenže po přestávce už Ducks kontrolovali hru. V asi největší šanci netrefil odkrytou branku Etem, vítězný gól ale později vstřelil Despres. Hawks si v utkání mnoho nevypracovali, kromě tyček Hjalmarssona a Richardse v jedné dobré šanci Toews Andersena nepřekonal a v závěrečné hře bez brankáře hostující gólman pochytal i obě nebezpečné střely Hossy. V poslední šanci utkání těsně minul Kane.

Blackhawks udělali dvě změny v sestavě. Antoine Vermette a Teuvo Teräväinen zůstali jen na tribuně, do hry se vrátili Kris Versteeg a Joakim Nordström. Versteeg se Shawem nastupovali ve třetí formaci s Sharpem, Nordström se zařadil do čtvrtého útoku. Bryan Bickell si připsal 6 hitů, čtyři hráči vystřelili na Andersena po třech pokusech. Nejvíce času na ledě strávil Brent Seabrook, 28:56. Z útočníků odehrál nejvíce Patrick Kane, 22:35.