Hlavní Rooney, Sutherland, Watson
Čároví Miller, Murphy, Racicot
Antoine Vermette se raduje ze svého druhého gólu v playoff

Antoine Vermette zařídil druhou výhru v prodloužení

Blackhawks ve třetí třetině zahodili veškerou práci, po které si vybojovali dvoubrankový náskok, a Ducks třemi zásahy během 37 vteřin otočili skóre. Nejprve skóroval Toews a po něm parádní ranou prostřelil Andersena Seabrook, jenže o chvíli později se zblízka prosadil Kesler a po chybě Timonena v rozehrávce pálil perfektně Beleskey. Hawks nepomohl ani oddechový čas a Perry poslal z dorážky hosty do vedení. Prodloužení zařídil svou šťastnou trefou v přesilovce Kane. V nastaveném čase měl víc ze hry Anaheim, blízko gólu ale byli i domácí. Shaw trefil v přesilovce břevno a Sharp neproměnil svůj brejk, ve druhém prodloužení pak zápas ukončil Antoine Vermette, když napodruhé rozvlnil síť za Andersenem.

Chicago bylo podobně jako v prvním střetnutí 30 minut lepším týmem, svůj jediný gól ale dalo v oslabení, když se trefil z brejku Saad. Kolem Beauchemina se prohral snadno, protože se obránce Anaheimu srazil s rozhodčím, Kesler pak už Saada zastavit nedokázal. Ducks srovnali na konci druhé třetiny, souvislejší tlak nakonec proměnil Palmieri, který svou střelu ještě otřel o Etema. Náladu si u této trefil mohl spravit Beauchemin, který na modré čáře skvěle zachytil Hjalmarssonovo vyhození.

Brandon Saad slaví svou branku, celkem v utkání nasbíral tři body

Ve třetí části připravil Hossa branku pro Toewse, který prostřelil Andersena zblízka z pravé strany. Povedené střídání první pětky pak opět skončilo gólem, když ve 48. minutě napálil puk nad Andersenovu vyrážečku Seabrook. Hawks měli zápas ve svých rukou, brzy ale prohrávali. Silfverbergovu přihrávku od zadního mantinelu uklidil do sítě Kesler, když se na chvíli ocitl nebráněný mezi Bickellem a Keithem. Timonen pak chyboval v rozehrávce, Vermette ztratil snadno puk na středu a Beleskey perfektní ranou přes finského veterána nedal Crawfordovi šanci. Domácí si vybrali čas na oddych, jenže potřebný klid jim to nepřineslo. Ducks vybojovali puk v útočné třetině a Perry na hranici brankoviště dorazil puk do branky počtvrté.

Chicago vyrovnalo v 53. minutě, když Richards v přesilovce pěkně našel Kanea a jeho střelu z ostrého úhlu si nakonec Andersen srazil betonem za čáru. V prodloužení měli hosté výraznou střeleckou převahu a trochu smůly při střele Beauchemina, po které se puk zamotal Crawfordovi pod nohama a jen těsně nezapadl k tyčce. Hawks měli své šance, v přesilovce dorážel Shaw puk jen do břevna a Toewse pak zablokoval před prázdnou brankou Lindholm. Teräväinen vyzval ke skórování Sharpa, Andersen ale tváří v tvář chicagskému útočníkovi uspěl.

Frederik Andersen chytá brejk Patricku Sharpovi

Rozhodující gól tak padl až ve druhém prodloužení. Sharp podržel puk za brankou a jeho výzvu na střed Vermettovi nejdřív zblokoval padající Rakell. Na druhý pokus ale bývalý hráč Arizony, který minulý zápas odseděl na tribuně, odkrytou branku trefil a odšpuntoval tak radost domácích fanoušků. Do sestavy se Vermette vrátil společně s Teräväinenem a složení útoků tak odpovídalo stavu, ve kterém Blackhawks odehráli druhé střetnutí. Místo na soupisce opět nezbylo na Versteega s Nordströmem.

Na tři góly stačilo Ducks ve třetí třetině jen 37 vteřin, rekord NHL v playoff to ale není. Toho dosáhli v roce 1979 Toronto Maple Leafs a shodou okolností u toho byli oba trenéři dnešních soupeřů. Bruce Boudreau sice do zápasu nenastoupil, Joel Quenneville ale v sestavě Leafs nescházel a dokonce se asistencí podílel na třetím zásahu. Toronto před šestatřiceti lety nastřílelo tři góly během pouhých 23 vteřin…

Corey Crawford pochytal 47 střel, Frederik Andersen si připsal 35 zásahů. Nejvíce času na ledě strávil Duncan Keith, 40:39. Z útočníků hrál nejčastěji Jonathan Toews, 26:21. Patrick Sharp a Andrew Shaw si připsali každý devět hitů. Duncan Keith střílel 7×, Patrick Kane 6×. Niklas Hjalmarsson zblokoval 7 pokusů, Brent Seabrook o jeden méně. Bryan Bickell trefil dvakrát tyčku. V týmu hostí nejčastěji střílel Matt Beleskey (8), Patrick Maroon zaznamenal 8 střetů a celkem devět hráčů (z toho všech šest obránců!) zblokovalo alespoň tři střely Chicaga. Cam Fowler odehrál 32:31, Ryan Getzlaf strávil na ledě 30:12.