Hlavní O’Halloran, Sutherland, Watson
Čároví Heyer, Miller, Racicot
Blackhawks s Clarence Campbell Bowm pro vítěze Západní konference

Chicago odehrálo perfektní zápas v Anaheimu a jde do finále

Blackhawks zvládli rozhodující sedmý zápas v Kalifornii a po výhře 5:3 se radují z vítězství v Západní konferenci. Chicago je za posledních sedm let ve finále již potřetí, tentokrát bude jeho soupeřem Tampa Bay, která porazila loňského finalistu New York Rangers také až po sedmi utkáních. Ducks začali dobře, měli několik slibných příležitostí, kapitán Toews ale dvěma zásahy v první třetině zajistil hostím náskok. Chicago se mohlo opřít o fantasticky chytajícího Crawforda (35 zákroků), dobrou úspěšnost na vhazování a rychlé založení útoku. Brzy po přestávce přidal třetí branku Saad a několik pěkných zákroků předvedl také domácí brankář Andersen. Po gólu Hossy vedli Hawks už 4:0, Ducks pak sice dokázali snížit, jenže v 54. minutě vypálil v přesilovce přesně Seabrook a odmítl tak hrozící drama. V samém závěru zmírnil porážku šikovnou tečí Beleskey, o postupujícím už však bylo rozhodnuto.

Jonathan Toews při úvodní brance zápasu

Blackhawks postavili stejnou sestavu jako v minulém utkání a Jonathan Toews nastoupil opět v jednom útoku s Patrickem Kanem. V sestavě Ducks se objevil místo Emersona Etema český forvard Tomáš Fleischmann. Zápas nedohráli Bryan Bickell s Marcusem Krügerem, oba by ale snad měli být v pořádku. Nejvíce času na ledě strávil Duncan Keith, 27:51, z útočníků pak Jonathan Toews, 21:16. Kyle Cumiskey odehrál 8 a půl minuty, David Rundblad ještě o tři méně. Nejčastěji stříleli Marián Hossa (6) a Brandon Saad (5), Johnny Oduya zaznamenal čtyři bloky a Brent Seabrook s Andrew Desjardinsem po třech hitech.

Za domácí nastupoval nejčastěji Francois Beauchemin, 24:13, Ryan Getzlaf odehrál 20:23. Ryan Kesler vypálil pět pokusů a připsal si 8 hitů, Beauchemin zblokoval čtyři střely. Ducks potřetí v řadě prohráli v sérii, ve které vedli už 3:2 na zápasy, loni nestačili na rivala z Los Angeles, o rok dříve vypadli s Detroitem. Blackhawks si letos finále Západní konference zahráli popáté za posledních sedm sezon, z toho potřetí úspěšně.

Patrick Kane a Brandon Saad se radují z gólu na 3:0

Ducks měli v prvních minutách několik nadějných pozic, z úvodního gólu se ale radovali hosté, když lehkou střelu Hjalmarssona dorazil Toews. Kapitán Blackhawks zařídil i druhý zásah, při trestu Silfverberga vypálil parádní ránu na Andersenovu lapačku a hosté vedli ve 12. minutě už o dvě branky. Na začátku druhé části se při souboji Oduyi a Getzlafa u mantinelu odrazil puk přesně na hůl Kanea a ten přihrál Saadovi před prázdnou branku.

Gólman Crawford pokračoval ve svém koncentrovaném výkonu, střely Ducks nevyrážel a svým spoluhráčům dodal potřebnou jistotu. Hawks vyráželi do nebezpečných brejků, jenže Andersen si se všemi poradil a překonal jej až bruslí Marián Hossa. Po kombinaci s Richardsem se od slovenského útočníka odrazil kotouč za čáru a i když byl jeho zásah bruslí sporný, rozhodčí gól uznali. Domácím pak na konci při hře ve čtyřech vystřelil krásnou ranou z ostrého úhlu naději nadšeně hrající Kesler.

Marián Hossa zvyšuje na 4:0

Blackhawks po přestávce nevyužili zkrácenou přesilovku 5 na 3, v největší šanci Sharp místo střely ještě volil přihrávku na Kanea. Chicago ve třetí třetině už trochu polevilo, v útočném pásmu kombinovalo více na krásu, přesto však dokázalo držet puk a ukrajovat zbývající čas. Oba brankáři si připsali po jednom fantastickém zákroku, po další pohledné přihrávce Sharpa vykopl Andersen pokus Kanea, na druhé straně Crawford zlikvidoval gólovou dorážku Palmieriho. V 52. minutě Ducks po krásné kombinaci Getzlafova útoku snížili, přihrávku Maroona uklidil do sítě Perry. Jenže po pěkném průniku Keslera obral Hossa o puk Vatanena, domácí obránce obdržel menší trest za hákování a v přesilovce vypálil přesně Seabrook.

Chicago už tak drama nepřipustilo, místo kontaktní branky znovu odskočilo na rozdíl tří gólů. Při hře bez brankáře mohl definitivně rozhodnout Richards, od modré čáry ale minul a později neuspěl ani Desjardins. Minutu před koncem využil přesilovku Beleskey, když šikovně tečoval střelu Fowlera, to už byla ale jen labutí píseň domácích a Blackhawks se mohli brzy radovat z postupu do finále.