Hlavní Morton, Pollock
Čároví McElman, Racicot
Artem Anisimov střílí gól na 4:2

Hawks doma navázali na vítěznou sérii, Kings porazili 4:2

Blackhawks se po neúspěšném výjezdu do Minneapolis a Winnipegu vrátili na domácí led a v prestižním souboji dvou posledních šampionů porazili Los Angeles 4:2. Chicago tak zvítězilo v United Center už pošesté v řadě, tentokrát ale muselo otáčet stav zápasu až v průběhu třetí třetiny. Hawks sice získali náskok po trefě kapitána Toewse, Kings ale vstřelili do přestávky dva góly a další mohl přidat Muzzin, jenže jeho ránu zastavila branková konstrukce. V závěrečné dvacetiminutovce se postupně prosadili všichni členové nově složeného druhého útoku, ve kterém Panarina nahradil Terävainen. Quick nejprve nedosáhl na povedenou střelu Kanea a ten pak krásnou přihrávkou připravil gól Terävainenovi. O výsledku rozhodl v závěru v oslabení Anisimov, když na brankáře LA vyzrál parádně provednou kličkou do forhendu. Poprvé v sezoně nastoupil Marko Daňo, zraněný Marián Hossa naopak zápas vynechal.

Marko Daňo a Ryan Hartman

Daňo se postavil na levé křídlo třetího nováčkovské útoku s Kerem a Hartmanem. V utkání odehrál 11:11 a připsal si jednu střelu a jeden pokus zblokoval. Hossu nahradil v první formaci Ryan Garbutt, nalevo pak s ním a Toewsem nastoupil Artemi Panarin. Právě tato nově poskládaná elitní lajna se postarala o úvodní trefu utkání a Panarin později mohl přidal další dva zásahy, v brejku ale Quick jeho střelu pokaždé zlikvidoval.

Zejména ve třetí třetině se Blackhawks mohli spolehnout na jistý výkon brankáře Crawforda, který se pod výhru podepsal 33 zákroky (z toho 19 ve třetí části). Krátce před koncem zadělal na zápletku svým vyloučením Garbutt, udeřilo ale na druhé straně, když Toews poslal do úniku Anisimova a ten se už svou druhou letošní brankou v oslabení postaral o konečné skóre 4:2 pro domácí.

Poprvé během své kariéry v NHL nastoupil s „A“ na dresu obránce Niklas Hjalmarsson. Osmadvacetiletý hokejista ze Eksjö dosud odehrál 481 zápasů, všechny za Chicago, které jej draftovalo ve 4. kole v roce 2005.