Hlavní Nicholson, Sutherland
Čároví Berg, Pancich
Marián Hossa střílí gól na 4:2

Blackhawks vytěžili z povedeného startu výhru nad Minnesotou

Nedělní zápas dvou týmů ze špičky Západní konference měl oproti původnímu plánu posunutý začátek na dopoledne místního času a s těmito netradičními okolnostmi se v úvodu lépe vypořádali domácí Blackhawks. Patrick Kane otevřel skóre už po 51 vteřinách a když v 5. minutě překonal Dubnyka i Panarin, obětoval kouč Boudreau svou brankářskou jedničku. Hokejisté Wild následně pod taktovkou útoku Staal, Coyle, Niederreiter převzali otěže zápasu a i když nakonec svého soupeře přestříleli 44:22, Chicago si dvoubodový zisk pohlídalo. Corey Crawford převedl sebevědomý výkon, když třeba ve třetí třetině vychytal brejk Hauly nebo slibnou střelu Granlunda. Právě na ránu finského útočníka ze závěru druhé třetiny sice nestačil, Hawks už tou dobou ale vedli 3:1, když se v 26. minutě prosadil ve výhodě Van Riemsdyk. O klidný závěr se postaral svým tradičním zakončením Marián Hossa po vynikající přihrávce Keitha a když byl dvě minuty před koncem faulován Desjardins, domácí už Minnesotě puk nepůjčili. „Vždycky mě baví chytat takové zápasy, kdy se hraje v tempu, nahoru dolů a diváci jsou slyšet,“ vyjádřil se Corey Crawford.