Hlavní MacDougall, Watson
Čároví Gibbs, Nansen
Momentka z utkání Chicaga s Vegas (© Chase Agnello-Dean/NHLI via Getty Images)

Debakl s Vegas na domácím ledě, Blackhawks prohráli 3:8

Dylan Strome na svůj první zápas v Chicagu jen těžko zapomene. Blackhawks dostali v divokém utkání na frak, s Golden Knights prohráli vysoko 3:8. Posila z Arizony si ale v útoku s Kanem a DeBrincatem nevedla špatně: v dobré příležitosti Stroma vychytal vynikající Fleury, ve druhé třetině se radoval z prvního gólu v novém dresu, když na brankovišti dorazil puk po akci Kanea, a navíc přidal asistenci u kosmetické trefy Gustafssona. Na buly se mu sice příliš nevedlo a po jeho teči zvýšil na 5:2 Reaves, ale takových situací bylo v zápase spousty. V první třetině měli Hawks dobré možnosti, ale naráželi na skvěle chytajícho Fleuryho (jako třeba Kahun s Kämpfem), zatímco Crawford nebyl ve své kůži. Obranná činnost domácího celku byla opět hluboko za očekáváním, Chicago znovu brzy inkasovalo, po první třetině nabralo manko 0:3 a před přestávkou rozezlilo fanoušky tragickou přesilovkou (Blackhawks jsou v této disciplíně nejhorším týmem soutěže). O vítězi tak bylo rychle rozhodnuto. „Je složité dotahovat třígólovou ztrátu. Pak musíte hru trochu otevřít a šance jsou i na druhé straně. Dneska nám to tam napadalo, gólmanovi jsme dost nepomohli,“ pověděl debutant Strome. „Po první třetině jsme sice vedli, ale nehráli jsme moc dobře. Popravdě to mohlo být 3:3, jenže Fleury měl několik skvělých zákroků a pak už jsme hráli lépe,“ zhodnotil trenér Vegas Gerard Gallant.

Dylan Strome (© Jonathan Daniel/Getty Images)

Dylan Strome nastoupil s číslem 17 a při svém prvním utkání za Blackhawks strávil na ledě 15:32. Kromě gólu a asistence zaznamenal tři střely a +1. Brendan Perlini oblékl dres s číslem 11 a postavil se do formace Krügerem a Fortinem. Během 12:35 si připsal jednu střely, dva hity a -2. Henri Jokiharju chyběl kvůli nemoci, v sestavě jej nahradil Jan Rutta.

Brendan Perlini (© Bill Smith/NHLI via Getty Images)