Philadelphia 4 Chicago 3

4. 10. 2019 20.00, Praha
I. třetina
Čas Tým Gól
06:24 PHI Konecny
07:44 CHI Nylander 1 (Kane)
II. třetina
Čas Tým Gól
26:28 PHI Lindblom P
38:04 PHI Konecny (Laughton)
39:47 CHI DeBrincat 1 (Kane, Gustafsson) P
III. třetina
Čas Tým Gól
49:48 PHI Raffl (Pitlick, Hagg)
57:53 CHI Kane 1 (Gustafsson, Keith) XA
Tresty
Čas Tým Trest
03:16 PHI Voráček (2 min hákování)
24:42 CHI Keith (2 min podražení) 1g
29:14 CHI Seabrook (2 min zdržování)
37:30 CHI Shaw (2 min krosček)
37:49 PHI Giroux (2 min sekání) 1g
Brankáři
Tým Od Do Brankář
CHI 00:00 60:00 Crawford 38/34 (89,50 %)
PHI 00:00 60:00 Hart 31/28 (90,30 %)
Sestava
# Post Jméno
8 PK Kubalík
12 LK DeBrincat
15 LK Smith
17 C Strome
19 C Toews
20 LK Saad
22 C Carpenter
64 C Kämpf
65 PK Shaw
88 PK Kane
91 LK Caggiula
92 PK Nylander
2 O Keith
6 O Määttä
7 O Seabrook
39 O Gilbert
56 O Gustafsson
68 O Koekkoek
11 LK Perlini (Zdravý)
47 LK Quenneville (Zraněný)
77 C Dach (Zraněný)
5 O Murphy (Zraněný)
44 O de Haan (Zraněný)
Rozhodčí
Role Jméno
Hlavní Hebert, O’Halloran
Čároví Murphy, Suchánek
David Kämpf při střele (© Chase Agnello-Dean/NHLI via Getty Images)
David Kämpf při střele (© Chase Agnello-Dean/NHLI via Getty Images)

Blackhawks prohráli v Praze s Philadelphií 3:4

Chicago se v pátek večer představilo v pražské O2 aréně proti Philadelphii a ve svém úvodním utkání sezony prohrálo 3:4. Flyers byli lepším týmem a o svém vítězství rozhodli zejména během povedené druhé třetiny. Skóre duelu otevřel po chybě Gilberta Konecny, rychle ale srovnal střelou přes obránce Alex Nylander, pro kterého to byla první trefa v novém dresu po přestupu z Buffala. Ve 27. minutě využila Philadelphia přesilovku, když Lindblomovu střelu odraženou od tyčky smolně usměrnil do sítě Koekkoek. Flyers pak měli více ze hry, ačkoliv na obou stranách zůstalo několik dobrých příležitostí nevyužitých. V oslabení uhasil Kämpfovu šanci jen za cenu faulu Giroux, jenže při hře ve čtyřech se Konecny lehce protáhl kolem Keitha a zvýšil na 3:1. Krátce před přestávkou ale dobíhající přesilovku využil po přihrávce Kanea perfektní ranou DeBrincat a Hawks se udrželi v utkání. V polovině třetí části zaskočil Crawforda po objetí branky Raffl a v závěru už Hawks dokázali jen snížit pohotovou střelou Kanea při hře v šesti. Pražskému zápasu by slušelo prodloužení, diváci ale i tak viděli vedle chyb a nepřesností dost pěkných momentů a celkem 7 branek. Z výhry a dvoubodového zisku se nicméně po zásluze radovali Flyers. Další střetnutí čeká Chicago až za týden proti San José.

Hráči Blackhawks při zahájení zápasu (© Chase Agnello-Dean/NHLI via Getty Images)
Hráči Blackhawks při zahájení zápasu (© Chase Agnello-Dean/NHLI via Getty Images)

Chicagu se v utkání příliš nedařila rozehrávka, třetí obranná dvojice Koekkoek-Gilbert nesehrála povedený zápas, ale rezervy vykazovala v tomto střetnutí většina hráčů Blackhawks. Dominik Kubalík nastoupil při svém debutu v NHL v útoku s Kämpfem a Saadem, během 13:59 zaznamenal tři střely, čtyři hity a jeden blok a patřil k nejlepším hráčům Chicaga na ledě. Poprvé se za Blackhawks představili také Nylander, Zack Smith, Ryan Carpenter, Olli Määttä a po návratu z Montréalu Andrew Shaw. Erik Gustafsson byl s 25:43 nejvytíženějším hráčem svého týmu a z útočníků odehrál nejvíce kapitán Jonathan Toews (21:41).

Dominik Kubalík po utkání (© Chase Agnello-Dean/NHLI via Getty Images)
Dominik Kubalík po utkání (© Chase Agnello-Dean/NHLI via Getty Images)

„Výsledek tomu úplně nepomáhá, pocity jsou smíšené, ale na druhou stranu jsem si to hrozně užil, bylo to skvělé. Hráli jsme doma, všichni z mé rodiny to viděli, jen mě mrzí, že na konci nebyla výhra,“ pověděl Dominik Kubalík novinářům a vyjádřil se také k jedné své šanci: „Přišel jsem k tomu trochu jak slepý k houslím. Myslím, že Brandon (Saad) promáchl, viděl jsem puk na poslední chvíli a zametl jsem to po ledě. Nepadlo to, třeba se to povede příště.“ [citace z Deníku Sport]

David Kämpf při slavnostním buly s Jakubem Voráčkem a Dominikem Haškem (© Chase Agnello-Dean/NHLI via Getty Images)
David Kämpf při slavnostním buly s Jakubem Voráčkem a Dominikem Haškem (© Chase Agnello-Dean/NHLI via Getty Images)

„Strašně jsem si to užil takhle nastupovat na led před tolika lidmi. A lidi byli skvělí, to je třeba říct. (…) Bylo to pro mě speciální a strašně jsem se těšil. Nemůžu říct, že bych se připravoval nějak jinak, než jindy, ale to očekávání bylo samozřejmě větší. (…) Škoda, že průběh byl nakonec takový, jaký byl. To ten zážitek hodně kazí, ale je třeba říct, že Philadelphia vyhrála zaslouženě. Byla lepší,“ hodnotil David Kämpf. [citace z Deníku Sport]

Alex Nylander slaví svůj první gól za Blackhawks (© Chase Agnello-Dean/NHLI via Getty Images)
Alex Nylander slaví svůj první gól za Blackhawks (© Chase Agnello-Dean/NHLI via Getty Images)

„Jsme zklamaní, že se nám dnes nepodařilo vyhrát. Ve druhé třetině jsme zaostávali a to nakonec rozhodlo. Ale hodně věcí se nám povedlo, máme na čem stavět,“ řekl kapitán Jonathan Toews. „Prostě jsme s pukem nepracovali dost dobře, měli jsme hodně ztrát a z toho pak vznikaly díry v naší obraně,“ kritizoval trenér Jeremy Colliton. „Líbilo se mi, že jsme to za stavu 1:3 nevzdali. V tu chvíli nás mleli, mohli jsme to klidně zabalit, ale zabojovali jsme a nakonec jsme neměli k vyrovnání daleko,“ doplnil Patrick Kane, který bodoval při všech třech brankách Chicaga. Zaznamenal tak alespoň jeden bod v soutěžních utkáních NHL už ve čtvrté zemi, kromě USA a Kanady bodoval letos v České republice a před 10 lety ve Finsku. „Každý rok mi nějakou chvíli trvá, než se do toho dostanu. Takže ať už byly dnes statistiky jakékoliv, mám pocit, že jsem mohl odvést týmu víc, víc toho připravit a dostat se k puku častěji. Od toho se musím odrazit,“ uzavírá Kane.