Hlavní Brenk, St. Laurent
Čároví Gibbs, Toomey
Hráči Blackhawks zdraví diváky po výhře nad San José (© Bill Smith/NHLI via Getty Images)

Kubalík má 30 gólů, Beaudin s Hagelem debutovali

Ve středu večer přivítali Blackhawks v United Center hokejisty Sharks a v otevřeném utkání se diváci určitě nenudili. Hosté sice měli v úvodu několik nadějnějších šancí a ujali se vedení po využité přesilovce proti třem, ve druhé třetině ale Chicago otočilo skóre a nakonec zvítězilo přesvědčivě 6:2. V souboji nejslabší ligové přesilovky a nejlepšího oslabení Hawks překvapili dvěma zásahy, když nejprve Dell neviděl dalekou střelu Keitha a hezkou přihrávku DeBrincata, který si v utkání připsal celkem tři asistence, pak uklidil do sítě Kane. Další góly přidali Saad s Nylanderem a v závěru zápasu domácí ještě navýšili svůj náskok. Kane čtyři minuty před koncem dorazil na brankovišti svůj první pokus (celkem měl v utkání 11 střel!) a o dvě minuty později Kubalík dělovkou málem protrhl síť. Pro českého nováčka to byla 30. branka v této sezoně, což se mu podařilo jako pátému v klubové historii. Poprvé v NHL nastoupili útočník Brandon Hagel (4 střely během 11:48) a obránce Nicolas Beaudin (2 střely, 2 hity, 2 bloky a +1 během 17:01, jednou trefil tyčku) a oba mohli být se svým výkonem spokojeni. „Ve druhé třetině jsme zvýšili tempo. Výborně jsme se vraceli a oproti první třetině zpřesnili rozehrávku, to nás nakoplo. Ve všem jsme byli rychlejší a pohotovější a snažili se víc střílet. Při prvním gólu tam byla dobrá clona, další jsme dali z protiútoku, tak snad si tím zvedneme sebevědomí,“ pochvaloval si trenér Jeremy Colliton. „Po druhé třetině jsme vedli 3:1 a pomohli si dvěma góly v přesilovce, to jsme letos často postrádali. Dneska to bylo dobré,“ doplnil Patrick Kane.