60 B Delia (Zdravý)
Hlavní Dwyer, Syvret
Čároví Alphonso, Suchánek

Kane dosáhl na metu 400. gólů v NHL

Zatímco v sobotu Chicago v prvním domácím utkání po delší době přes poměrně výraznou převahu s Detroitem vcelku jasně prohrálo, v nedělní odvetě si napravilo náladu vysokou výhrou 7:2. Red Wings měli od začátku velký počet střeleckých pokusů, Kevin Lankinen ale přesto neměl mnoho starostí a celkem zaznamenal 44 úspěšných zákroků. V první třetině získali domácím náskok po Kämpfově přihrávce Zadorov a se štěstím Carpenter a důležitá pak byla přesná rána Sutera na počátku třetí třetiny, kdy šli Hawks do dvoubrankového trháku. V přesilovce zakončil pěknou kombinaci opět Carpenter, ze 400. gólu v NHL se radoval Kane a na všechny tři zásahy přihrával Alex DeBrincat, který ještě v závěru pečetil na konečných 7:2 a bodoval už pošesté v řadě. Poosmé v sezoně se po povedené akci Hagela střelecky prosadil také Dominik Kubalík. Patrick Kane se stal teprve čtvrtým hokejistou Blackhawks, který dosáhl na metu 400. gólů v NHL a v rámci celé soutěže je jubilejním 100. hráčem, kterému se něco takového podařilo. „U kruhu pro vhazování jsem si všiml, že jde [Hronek] na led, tak jsem se snažil přibrzdit a najít si místo pro střelu. Měl jsem radost, ale ať už je to významný gól nebo ne, vždycky se snažíte sehrát každou akci nejlíp jak umíte,“ komentoval Kane svůj slavný okamžik a brzy jej čeká další milník: nedělní zápas byl pro jedničku draftu 2007 jž 996. v NHL. „Určitě to nebyl perfektní výkon, ale zejména první dvě třetiny jsme hráli dobře dozadu. Chtěli bychom si vytvářet více šancí, ale v tu chvíli to stačilo a nakonec jsme to zlomili. Postupně jsme se uvolnili a s větší sebedůvěrou začaly padat i další góly,“ zhodnotil trenér Colliton.