Hlavní Chmielewski, Pochmara
Čároví Anderson, Tobias
Alex Killorn při vítězné brance (© Chase Agnello-Dean/NHLI via Getty Images)

Hawks ztratili dobře rozehraný zápas a prohráli 2:3pp

V prvním ze série tří zápasů proti obhájci Stanleyho poháru z Tampy si Chicago napravilo dojem z úvodu sezony, kdy stejnému soupeři ani trochu nestačilo. Brankář Vasilevskiy šel do utkání se třemi čistými konty v řadě a jeho šňůru přetrhl po 228 minutách Ryan Carpenter, když parádní střelou zužitkoval dobrou práci Hagela v oslabení. Chicago mělo ve druhé části hru pod kontrolou, slibné šance měli třeba Kämpf s Kubalíkem, a na 2:0 zvýšil ve 35. minutě lehkou tečí nahození Kanea DeBrincat, pro kterého to byl už 12. gól v sezoně. Jenže po přestávce se nadějný náskok vypařil. Ránu Rutty v oslabení tečoval Cirelli a o chvíli později se Stamkos šikovně protáhl kolem Kanea a z ideální pozice překonal Lankinena podruhé. Domácím trvalo delší dobu, než se vzpamatovali, a rozhodující trefu měl na holi Highmore, jenže velkou chybu Lightning v rozehrávce neproměnil. V prodloužení zastavila tyčka střelu DeBrincata a vzápětí na druhé straně označkoval břevno Sergachev. Jenže na nájezdy nedošlo, Hedmanovu střelu v poslední vteřině tečoval Killorn a zajistil Tampě v napínavém utkání hraném ve vysokém tempu druhý bod. V noci na sobotu a v neděli večer se oba soupeři střetnou znovu. „Byl to jeden z našich nejlepších zápasů za poslední dobu. Předvedli jsme, že můžeme hrát vyrovnanou partii i s nejlepšími týmy v lize. Byli jsme blízko, na konci chybělo trošku štěstí. Mrzí to,“ pověděl brankář Lankinen, který pochytal celkem 31 střel. „Viděl jsem volné místo a myslel jsem, že je to gól. Někdy to tam spadne, někdy ne, musíme pořád bojovat, tak to prostě je. Z protiútoku trefili břevno, tím se to asi vyrovnalo,“ komentoval Alex DeBrincat situaci v polovině prodloužení.