Hlavní Blandina, Hanson
Čároví Berg, Murray
Dominik Kubalík slaví 11. gól v sezoně (© Jonathan Daniel/Getty Images)

Blackhawks uťali sérii porážek a vyhráli nad Floridou 3:2

Téměř dva týdny čekali hokejisté Blackhawks na vítězství. Chicago se vrátilo na domácí kluziště po šesti zápasech venku, kdy si připsalo jedinou výhru, proti Panthers ale nakonec proměnilo tříbrankový náskok v těsné vítězství 3:2. Před utkáním klub ocenil Patricka Kanea, který na začátku výjezdu dosáhl na metu 1000. zápasů v NHL, a lídr ofenzívy Blackhawks pak zaznamenal dva body za asistence. Skóre otevřel už v 7. minutě Kubalík, když zkušeně zakončil Hagelovu akci mezi betony brankáře Driedgera. Ke konci třetiny pak zvýšil Suter šikovnou tečí nahození Zadorova a ve 25. minutě využil přesilovku Söderberg, kterému Kane přesně přihrál před odkrytou klec. Oproti předcházejícím duelům Chicago vedení nakonec udrželo, ačkoliv se Panthers, kteří se museli obejít bez kapitána Barkova, jehož vyřadilo zranění při rozbruslení, rozhodně nevzdávali. Jenže gólman Lankinen byl ve výborné formě, celkem pochytal 33 střel a důležité byly zejména jeho zákroky za stavu 3:1 proti Hornqvistovi a dvakrát Ekbladovi. Florida sice při umocněné přesilovce vstřelila zásluhou Wennberga kontaktní gól, výhru už ale Chicago nepustilo. „Výhru jsme už potřebovali. Zasloužili jsme si trochu štěstí. Možná jsme si zasloužili i nějaké to vítězství venku, ale na to se nehraje,“ pověděl kouč Colliton. „Povedl se nám začátek, měli jsme zápas pod kontrolou a získali třígólový náskok. Bylo by fajn, kdybychom utkání definitivně rozhodli dříve, ale i tak mě těší, že jsme to udrželi, o to víc, že se jim často daří zápasy otáčet,“ pochvaloval si Patrick Kane. Doplněno: Dominik Kubalík protáhl svou bodovou sérii na šest utkání (2+4). MacKenzie Entwistle, kterého Hawks získali z Arizony při trejdu Mariána Hossy, debutoval v NHL a během šesti minut zaznamenal dvě střely a tři hity.

Ocenění Patricka Kanea za 1000. zápas v NHL (© Chase Agnello-Dean/NHLI via Getty Images)