Hlavní Hanson, Rank
Čároví Gawryletz, Gibbons
Patrick Kane (© Gregg Forwerck/NHLI via Getty Images)

Chicago znovu prohrálo s Carolinou, poprvé se trefil Hardman

První třetina druhého zápasu s Carolinou se Chicagu povedla, po přestávce se však hra otočila a Hurricanes nakonec zvítězili 6:3. V brance se představil Collin Delia a pochytal 22 střel, dva góly dostali Hawks v závěru do prázdné. Už v 7. minutě vystihl DeBrincat přihrávku soupeře a z brejku v oslabení nedal Mrázkovi šanci. Ještě v první části Chicago zvýšilo, když se dorážkou střely Entwistla prosadil Mike Hardman a ve svém pátém utkání po příchodu z Boston College oslavil první gól v NHL. MacKenzie Entwistle nastoupil místo Dacha, který zápas vynechal kvůli potížím s operovaným zápěstím, a ve svém druhém střetnutí v NHL zaznamenal první bod. Na farmě v Rockfordu jich letos jinak nasbíral 12 (4+8) ve 22 utkáních. O vedení Hawks přišli ve druhé třetině, kdy nejprve Strome (v utkání -5, zatímco Kane kromě dvou asistencí -4) s Mitchellem ztratili před brankou Niederreitera a poté tečovanou střelou překonal Deliu Svechnikov. Stejný hráč se po druhé přestávce radoval znovu, když se protáhl do zakončení kolem Mitchella a Delia byl bez šance. Vítěznou branku nakonec vstřelil Terävanen, který měl dost prostoru v ideální pozici mezi kruhy. Za Chicago sice ještě snížil schovanou střelou DeBrincat, ale brzkou powerplay domácí potrestali a bylo hotovo. „Bylo to neskutečné. [Kane] tu akci skvěle začal, [Entwistle] pak ukázal, jak je rychlý, a protáhl se kolem obránce ke střele. Puk se odrazil od betonu a já byl na správném místě, byl to skvělý pocit,“ radoval se Hardman. „Dařilo se nám, hráli jsme dobře a šlo nám to. Jenže pak měl jejich brankář pár výborných zákroků, oni proměnili svoje šance a už to bylo,“ zhodnotil obránce Riley Stillman, který se vrátil do sestavy po krátké odmlce.