Hlavní O’Rourke, St. Laurent
Čároví Berg, Daisy
MacKenzie Entwistle při své první brance v NHL (© Jonathan Daniel/Getty Images)

Chicago zvládlo zápas s Dallasem, poprvé se trefil Entwistle

V souboji dvou celků, kterých se letošní playoff týkat nebude, uspěli Blackhawks 4:2. Do branky se postavil Kevin Lankinen a 37 zákroky položil základní stavební kámen k vítězství. Dvěma góly přispěl Alex DeBrincat, který tím dosáhl na metu 30 zásahů (a skóroval v šestém utkání v řadě), a poprvé se v NHL trefil MacKenzie Entwistle, když uklidil do sítě pěknou přihrávku Hardmana. Stars pak sice vyrovnali, ale Chicago si vzalo vedení zpět už v 11. minutě: Hagel trefil břevno, jenže kotouč se i tak snesl za čáru. Kontaktní gól zařídil Dallasu v úvodu třetí třetiny obránce Pysyk, který nastoupil netradičně v útoku, zbytek střetnutí už ale Hawks zvládli. „Nebyl to perfektní výkon pokud jde o systém, hrálo se často nahoru dolů, ale dneska se to asi dalo čekat. Pro mnoho našich mladých hráčů je to skvělá příležitost, že si mohou vyzkoušet zápasy na této úrovni a proti kvalitinímu soupeři,“ řekl trenér Jeremy Colliton. Doplněno: Zápas sledovalo 3820 diváků, jednalo se o první domácí utkání, kdy jim byl United Center otevřený. Patrick Kane posedmé překonal hranici 50 asistencí v sezoně, což se jinému Američanovi v NHL dosud nepodařilo (Brian Leetch a Phil Housley měli dosud každý šest).