56 O Gustafsson (Zdravý)
Hlavní Kozari, Pochmara
Čároví Apperson, Mills

Blackhawks se z Floridy vrací bez bodu, v Tampě prohráli 2:5

Také ve druhém utkání na Floridě Chicago favorizovanému protivníkovi nestačilo. Oba týmy měly poměrně hodně prostoru v útoku, jenže zatímco Hawks svoje šance často překombinovali, Lightning opakovaně svého soupeře zatlačili do hluboké defenzivy. Brankář Lankinen pochytal 38 střel a připsal si řadu těžkých zákroků, tak jako proti Pointovi v brzké přesilovce nebo když předvedl svou mrštnost při blafáku Stamkose nebo Hagela ve třetí třetině. V první dvacetiminutovce sice domácí získali po dvou pěkných souhrách dvoubrankový náskok, jenže Chicagu se ho podařilo ještě před přestávkou smazat. Nejprve prošla do sítě schovaná střela de Haana a přesilovku pak proměnil po akci Setha Jonese se Stromem kanonýr DeBrincat. Byla to už jeho 39. trefa v sezoně a s McDavidem se dělí o 6. místo mezi nejlepšími střelci soutěže. Ve druhé části pak Tampu nasměroval k výhře dvěma zásahy Ross Colton. Nejprve dostal hodně prostoru k dorážce, o chvíli později proměnil parádní přihrávku naslepo od Paula a jen kousek mu posléze chyběl k hattricku. V samém závěru se proti svému bývalému týmu radoval Brandon Hagel, když do prázdné branky pečetil vítězství domácího celku na konečných 5:2. „Mají dobrý tým, v útoku do toho umí pořádně šlápnout a v obraně si poradí i s těmi nejlepšími. Taky bychom chtěli takhle hrát, ale prostě na to teď nemáme. Přesto musím kluky ocenit, hráli jsme venku dva večery po sobě a nezabalili jsme to. Snažili jsme se, v tom problém nebyl,“ vyhodnotil kouč Derek King. Doplněno: Tampa během pauzy v první třetině ocenila Tylera Johnsona, který s Lightning vyhrál dva Poháry, odehrál zde téměř šest stovek zápasů a v létě byl vyměněn do Chicaga. Za Blackhawks kvůli zranění nastoupil zatím jen do 16 utkání, v nichž si připsal gól a dvě přihrávky.