22 O Zaitsev (Zdravý)
Hlavní Kea, Sutherland
Čároví Alphonso, Marquis

Chicago prohrálo v prvním domácím utkání 3:5 s Vegas

Po pětizápasovém výjezdu na začátek sezony se hráči Blackhawks představili poprvé doma v United Center, když v sobotu přivítali obhájce Stanleyho poháru z Las Vegas. A trvalo jen 90 vteřin než svou první branku na domácím ledě (a druhou letošní celkem) oslavil talentovaný útočník Connor Bedard. Perry s Hallem vybojovali v přesilovce puk na zadním mantinelu a Bedard z pohodlné pozice vypálil přesně pod lapačku Adina Hilla. Z vedení se nicméně Blackhawks neradovali dlouho a přestože dvě třetiny zvládli držet s Golden Knights krok, rychlý gól na počátku třetí třetiny nasměroval hostující tým k vítězství. V polovině zápasu našel rychlou odpověď na branku soupeře také Reese Johnson, když výborně tečoval střelu Murphyho, jenže hned po přestávce potrestal chicagskou chybu Nicolas Roy, který z protiútoku uklidil přihrávku Kolesara mimo dosah Söderbloma. Inkasovaný gól Blackhawks rozhodil a když se v 54. minutě prosadil Stone v souboji s Murphym, měli už domácí k bodovému zisku hodně daleko. Na přesilovkovou trefu Cottera ještě v samém závěru odpověděl povedenou střelou Corey Perry, pouze tím ale korigoval konečné skóre na 3:5. Po většinu střetnutí odehrálo Chicago proti Vegas otevřenou partii, pár slibných šancí spálil Athanasiou, několikrát dobře střílel Seth Jones a pěkné momenty měl třeba Lukas Reichel, ačkoliv se mu letos zatím nedaří je přetavit v potřebnou produktivitu. Řadu příležitostí nicméně Blackhawks překombinovali a kromě Bedardova gólu se nadále nemohou spolehnout na čitelnou a neefektivní přesilovku. Knights naopak nemusela mrzet tutovka Eichela, který v početní výhodě z voleje trefil místo odkryté branky pouze Arvida Söderbloma, hosté i tak brzy dalším gólem odskočili a své vedení už drželi pevně v rukách. „Jestli je to první gól vůbec nebo první gól tady, to je jedno, samozřejmě je to pěkný pocit, když se mi povedlo ho dát takhle brzy. Budu si to pamatovat, je to hezký okamžik. Ale teď po utkání už to tolik nevnímám, teď spíš přemýšlím o tom, co udělat lépe, abychom příště vyhráli,“ řekl Connor Bedard. „Na konci druhé třetiny jsme měli velké šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Rád bych viděl, abychom rychleji a častěji stříleli. Někdy to jde, ale jindy, když nám to tam přestane padat, tak potom vymýšlíme perfektní přihrávku a to málokdy funguje. Na tom zapracujeme,“ uvedl trenér Luke Richardson. Doplněno: Blackhawks před utkáním ocenili majitele Rockyho Wirtze, který zemřel v červenci ve věku 70 let. Útočník Cole Guttman se v Torontu a Coloradu nevešel do sestavy a před zápasem jej Chicago poslalo na farmu do AHL.